Po velmi náročném porodu se mamince narodila čtyřčata. Lékaři byli ohromeni, když viděli jejich tváře

Fotografie: Depositphotos

Jeden manželský pár žil společně už více než jeden rok a rozhodl se, že je na čase mít děťátko. Jenže nikdo netušil, jak toto dopadne.

Vícečetné těhotenství je skutečným převratem v životě, zvláště pokud jde o čtyřčata. Taková událost vyžaduje velmi přísný lékařský dohled, pozornost a samozřejmě také finanční prostředky. Bethani a Tim tvoří mladý kanadský pár, který má něco málo přes rok od svatby. Po několika měsících se rozhodli, že by chtěli miminko. Ale místo jednoho se jim měla narodit rovnou čtyři.

Bylo to velké překvapení

První ultrazvuk proběhl 24. prosince 2015. Když se lékař zeptal, zda se v rodině vyskytly vícečetné porody, manželé byli zaskočeni. Mysleli si, že si z nich lékař dělá jen legraci, netušili, co by se čtyřmi dětmi dělali. Manželé byli necelý rok a nikdy neočekávali, že budou mít čtyřčata. Ale to nebylo jediné překvapení, které na ně čekalo. Další bylo, když poprvé uviděli tváře miminek.

Během jednoho dne vystřídala jejich obrovskou radost spíše velká nervozita. Do roku 2007 bylo celosvětově zaznamenáno kolem 3 500 čtyřčat. Lékaři potvrdili, že jejich případ byl vzácný, zejména proto, že těhotenství bylo přirozené. Šance na přirozené početí dvojčat je jedna ku 729 000. Manželé plánovali, že s jedním miminkem zůstanou ve svém dvoupokojovém bytě, ale to se také muselo změnit.

Všichni jim pomohli

Bethani vysvětluje, že si uvědomili, že vše musí být vynásobeno čtyřmi: plenky, kočárky, autosedačky, kojenecké lahve a další důležité věci. Rodina a přátelé zorganizovali sbírky plen, mléka a kojeneckého oblečení, aby pomohli mladým rodičům v tomto novém životě. Sousedé dokonce nabídli, že v případě potřeby děti pohlídají. Lékaři raději navrhli, aby byla Bethani převezena do Royal Alexandra Hospital v Edmontonu v Albertě.

Bethani se nemohla dočkat, až svoje miminka uvidí. Po 33 týdnech se lékaři rozhodli pro císařský řez, aby se vyhnuli případným komplikacím. Přece jen jde o čtyři miminka. A ke všemu o holčičky. Tim bude muset žít v domě plném dívek. Když je poprvé uviděli, byly holčičky úplně, ale úplně stejné. A rodiče netušili, jak své dcery rozeznat. Jakmile se pár vrátil domů, rozhodl se nalakovat každé dívce nehty na nohou jinou barvou.

Zdroj: Stuff

František je redaktorem s bohatými zkušenostmi v oblasti psaní článků pro online magazíny. Po absolvování všeobecného ... [Více o autorovi]

Buďte první kdo přidá komentář

Napište komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.


*