Mladá žena ležela po těžké autonehodě několik týdnů v kómatu. Po probuzení jí lékaři řekli těžko uvěřitelnou novinu

Fotografie: Depositphotos

Mladá žena se na začátku podzimu 2020 stala účastnicí vážné dopravní nehody, při níž byla zraněna tak vážně, že upadla do kómatu.

Mladá Angličanka Gemma Holmesová v anglickém městě Hilpertonu řídila skútr, stačila chvíle nepozornosti a žena narazila v plné rychlosti do zaparkovaného auta. Náraz byl tak silný, že ženu odmrštil vzduchem přes rušnou silnici a tam narazila tělem do sloupu lampy. Holmesová utrpěla velmi vážná zranění, včetně těžkých poranění hlavy a zlomenin zad. V kómatu byla šestadvacetiletá žena letecky transportována do nemocnice, kde ji lékaři nedávali příliš mnoho šancí na přežití.

Včasný převoz do nemocnice a nový život

Po strašlivé nehodě byla mladá žena do nemocnice naštěstí převezena včas. Tam se jí dostalo se odborné lékařské péče. Dívka upadla následkem nehody do bezvědomí, ale při životě ji držely přístroje. Přesto však prognózy nebyly přívětivé a ošetřující lékař rodičům dívky otevřeně řekl, že jejich dcera má pouze malou šanci na probuzená a přežití.

Fotografie: Pexels

Nakonec se navzdory všem statistickým předpokladům po téměř třech měsících v kómatu probudila, což bylo samo o sobě velkou radostí pro její rodiče i pro veškerý nemocniční personál. Sotva však dívka otevřela oči, lékař jí oznámil, že je téměř 4 měsíce těhotná.

Lékaři však ženu varovali, že ponechání dítěte bude nejen potenciálně nebezpečné pro její zdraví, ale že také nebude moci podstoupit žádnou operaci zad, dokud se dítě nenarodí.

Fotografie: Freepik

Neváhala ani vteřinu

Představte si ten okamžik, když se dívka tuto zprávu dozvěděla. Jeden šok následoval druhý. Jelikož Gemma utrpěla poranění hlavy, ztratila veškerou paměť. Nepamatovala si, co se dělo poslední tři roky jejího života. Nevěděla ani, kdo je otcem jejího dítěte.

Žena však odpověděla se slabým, ale upřímným úsměvem, že si  samozřejmě své dítě ponechá. Dostala v jednom okamžiku darem dva životy. Děkovala osudu, že ji nechal naživu a ještě se stane maminkou.

Fotografie: Freepik

I dva jsou rodina

Během těhotenství Holmesová nebrala žádné léky proti bolesti ze strachu, aby léky nepoškodily její nenarozené dítě, a tak snášela obrovskou bolest z jejích zranění. Navzdory všemu, co se Gemmě přihodilo, porodila císařským řezem zdravého chlapečka, kterého pojmenovala Reuben. „Nemohla jsem přestat plakat, když mi ho poprvé ukázali, protože je to moje malé zázračné dítě. Byla jsem tak šťastná, že ho vidím po tom všem, čím jsme si prošli,“ sdělila šťastná maminka.

Fotografie: Pixabay

Gemma musela po porodu podstoupit další operace, díky kterým se po kómatu naučila znovu chodit. Mohla tak začít dělat první krůčky ve stejnou dobu jako její syn Rueben. Gemma nakonec získala zpět nejen svůj život, ale také radost z mateřství!

Zdroj: Newsner

František je redaktorem s bohatými zkušenostmi v oblasti psaní článků pro online magazíny. Po absolvování všeobecného ... [Více o autorovi]