Těhotenství je překrásné, pokud nastávající matku nezastihne špatná zpráva ohledně zdraví nenarozených dětí. Přesně to se stalo této ženě

Takový případ se stal mladé mamince nenarozených dvojčat, které lékaři řekli, že její děti možná nepřežijí. Matka se ale nedala a odmítla takové tvrzení. Pupeční šňůry, které děti v matčině břiše vyživovaly, byly zapletené do sebe. Matka ale riskovala a zároveň tušila, že vše dobře dopadne a takový risk se musí podstoupit.

Monoamniotická dvojčata

Když se žena se svým mužem dozvěděli, že čekají dítě a rovnou dvě, byli štěstím bez sebe. Takové štěstí trvalo pár měsíců a přišla rána! Diagnóza monoamniotická dvojčata! Jedná se o vzácné onemocnění a postihuje jednoho ze sta dvojčat nemající dělící membránu. Při vývoji v takové situaci dochází k omotávání pupečních šňůr kolem sebe. Výsledkem je nedostatek kyslíku a následné udušení a smrt.

Fotografie: Freepik

Čekání se vyplatilo

Nakonec se dvojčátky narodila a dostala jméno Harper a Cleo. Doktorovo tvrzení naštěstí nebylo pravdivé a nenaplnilo se, řekla matka dvojčat. Dnes je dětem osm let a jsou zdravá a šťastná. Matka krásných dvojčat by se ráda podělila o svůj příběh a také by ráda dodala sílu ženám v situaci, v jaké se nacházela ona.

Dokonalý porod

V 28. týdnu gravidity byla Kate objednaná do nemocnice na určité testy a jiné kontroly, které měly být předpřípravou na porod císařským řezem v 32. týdnu těhotenství. Dcery v té době vážily 1,9 a 1,5 kilogramů, ale bohužel tehdy přišla ta děsivá diagnóza – zapletení pupečních šňůr. Nakonec vše dobře dopadlo a jakmile se dcery narodily, okamžitě bojovaly a dýchaly, což zarazilo samotné lékaře. Byl to jednoduše zázrak a zázraky se dějí!

Fotografie: Freepik

Komplikace v těhotenství s dvojčaty

Když se srovná těhotenství s jedním dítětem a dále s dvěma dětmi, je čekání dvojčat jistě rizikovější jak pro matku, tak i děti. Jaké mohou být důsledky?

  • Předčasný porod
  • Syndrom náhlého úmrtí novorozence
  • Opožděný vývoj
  • Riziko nadváhy pro matku
  • Těhotenská cukrovka, anémie, hypertenze

Některé ženy přímo sní o tom, aby měly dvojčata. Je to jistě krásné, ale obnáší to určitá rizika. Ovšem, rizika se mohou objevit i u těhotenství s jedním dítětem.

Zdroj: Mirror