Babičkou ve 34 letech: Jak vypadá žena s vnučkou, která je považována za mladší sestru její dcery

Fotografie: iStock

Žena se ve svých 34 letech stala babičkou. Lidé jí tvrdili, že je příliš mladá na to stát se matkou, teď ji říkají, že je příliš mladá na to, aby byla babičkou. Ona si to však velmi užívá.

Dokážete si představit, že budete mít vnoučata už ve svých 30 letech? Někteří lidé v takovém věku ani nemyslí na to být rodiči, natož prarodiči. Claire bylo 16 let, když se jí narodila dcera. A v podobném věku i ona porodila dítě, čímž se z Claire stala mladá babička. Lidé, kteří ji neznají, ji považují za sestru její vlastní dcery.

První dítě už v 16 letech

Claire žije celý svůj život v anglickém městě Newport v Shropshiru. Když jí bylo 16 let, zjistila, že je těhotná. S otcem dítěte bohužel nemohla příliš počítat, ale díky podpoře rodičů se Claire rozhodla, že si dítě nechá. Neměla to však jednoduché. I když byl rok 2000, spousta obyvatel města zůstala velmi konzervativní. Někteří ji i odsoudili. Claire vzpomíná: „Lidé mi říkali, že jsem příliš mladá na to být matkou.“ Za 9 měsíců se však narodila holčička, dostala jméno Elisse.

Ve 34 letech babičkou

Claire se však stala nejen mladou maminkou, ale i nezvykle mladou babičkou. Když jí bylo 34 let, její dceři Elisse bylo v té době 18 let a otěhotněla. Claire se na příchod svého prvního vnoučete velmi těšila. Na svém blogu napsala: „Nemůžu se dočkat, až uvidím toho malého chlapce.“

Claire je šťastná, že je mladou babičkou. Vlastně jí připadá celkem vtipné, že je jednou z nejmladších babiček ve Spojeném království: „Nejprve mi bylo řečeno, že jsem příliš mladá na to, abych byla matkou, a pak že jsem příliš mladá na to, abych byla babičkou.“

Fotografie: Pexels

Matka, nebo sestra?

Elisse samozřejmě není jediným dítětem Claire. Má ještě syna Huntera, kterého od jejího vnuka Lucase dělí 11 let. Lidé ji často považují za sestru její vlastní dcery Elisse – a Claire to vůbec nevadí. Naopak si celou bizarní situaci užívá a Elisse stejně tak. Obě jsou šťastné, to je nejdůležitější. Claire je ráda, že teď může trávit více času se svou dcerou díky dětem.

Zdroj: Gesellschaft