Proč je babička z matčiny strany nejdůležitějším člověkem v životě vnoučat. V tomto případě nejde jen o rozmazlování

Fotografie: Depositphotos

Babička je podle mateřské linie jednou z nejdůležitějších osob v životě svých vnoučat. Nezahrnuje je pouze láskou nebo sladkostmi, jejich vztah začíná na genetické úrovni.

Genetici uvádějí, že babička je podle mateřské linie nejdůležitější osobou v životě dítěte. Nezáleží na tom, že svá vnoučata ráda rozmazluje nebo má doma vždy schovanou nějakou sladkost, kterou jim maminka s tatínkem zakazují, toto spojení je mnohem hlubší. Koneckonců, začíná už na úrovni genů.

Genetický materiál od prarodičů

Podle mateřské linie hraje babička v životě dítěte velmi důležitou roli. Nepředává mu jen potřebné znalosti a zkušenosti a nezahrnuje pouze láskou, zde se jedná o mnohem větší poslání, a sice na úrovni genů. Je známou skutečností, že děti nedědí genetický materiál od svých rodičů, ale od svých babiček a dědečků stejným způsobem, jako rodiče získávají DNA od svých prarodičů.

Fotografie: Pexels

Vnoučata se podobají prarodičům

V důsledku toho se často svátá, že děti vypadají jako naši zesnulí příbuzní. Většina genetických informací, které děti získávají, pochází od babiček podle matčiny linie. Ovšem zde je nutné podotknout, pokud jde o genetiku, je velmi obtížné předvídat sled událostí. Vše je podmíněno, každá rodina je jedinečná. Dítě může být podle otcovy linie velmi podobné babičce.

Prarodiče hrají obrovskou roli

Je však důležité, aby rodiče pochopili, jak obrovskou roli hrají příbuzní v osudu jejich dítěte a v tom, co je dnes moderní nazývat „emoční inteligencí“. Emoce, které babička pociťovala během svého těhotenství, mohou ovlivnit vývoj dítěte její dcery. Je nezbytné si uvědomit, že rodina je jakýsi organismus, jehož jsou všichni členové součástí a jsou úzce propojeni.

Fotografie: Depositphotos

Spolu s geny i vše ostatní, co na sobě pozorujete, předáváte svým dětem i vnoučatům. Z toho lze vyvodit jediný závěr – to, jak žijete, má mnohem větší dopad, než si můžete myslet. Musíte pečovat o své psychické a fyzické zdraví. Pokud ne, je to ta největší nezodpovědnost, protože ubližujete nejen sobě, ale i budoucím generacím.

Zdroj: VeryWellFamily

František je redaktorem s bohatými zkušenostmi v oblasti psaní článků pro online magazíny. Po absolvování všeobecného ... [Více o autorovi]

Buďte první kdo přidá komentář

Napište komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.


*