Babička si nechala od své dcery platit za hlídání vnoučat. Důvod jejího chování rozdělil internet na dva tábory

Fotografie: Freepik

Starší žena si podle svých slov ani nemohla v klidu užít důchod, jelikož jí dcera neustále svěřovala vnoučata, a proto chtěla za práci platit. S jejím pohledem na situaci však část lidí nesouhlasí.

Jak říká staré lidové přísloví: „Zadarmo ani kuře nehrabe.“ Těmito slovy se evidentně řídí někteří lidé i v případě, že po nich chce pomoct jejich vlastní dcera. Podle někoho jde o nepřípustné vydírání, jiní s babičkou souhlasí a podporují ji v jejím rozhodnutí. Žena už měla dost toho, že se jí rodina ozve jen tehdy, když něco potřebuje. Proto jim začala oplácet stejnou mincí a chtěla své služby adekvátně odměnit.

Fotografie: Unsplash

I v důchodu musím pracovat

Většina lidí si vybavuje, jak je jejich babičky milovaly, opatrovaly a doslova do nich cpaly hromady jídla. Jinak tomu není ani u této laskavé ženy, která však chtěla dosáhnout toho, aby si její rodina uvědomila, že není služebná. Když jste v důchodu, navštěvuje vás rodina stále méně a to většinou jen tehdy, když něco potřebuje. Žena má sice svá vnoučata ráda, ale nechtěla už sebou nechat zametat.

Fotografie: Unsplash

Když jí dcera oznámila, že by potřebovala dvakrát nebo třikrát v týdnu na celý den pohlídat děti, sdělila jí svou hodinovou sazbu. Mladé ženě to vyrazilo dech a nevěděla, co na to má odpovědět. Na jednu stranu byste mohli říct, že je zcela nepřípustné, aby babička chtěla za hlídání svých vlastních vnoučat peníze, ona to však vidí jinak. Podle starší ženy je neuctivé chtít po člověku v důchodu, aby celý den pracoval a nic za to nedostal.

Řekla si o vyšší než základní sazbu

Jelikož je už babička stará, nechodí do práce a chce mít svůj zasloužený klid, nechtěla se namáhat prací s dětmi. Kolem nich je potřeba běhat celý den, neustále pro ně vaříte, měníte jim plenky a snažíte se je nějak zabavit. Ženě by se tak určitě nedostal zasloužený odpočinek, na který se ve svém produktivním životě tak těšila. Řekla si tak za hlídání o 12 eur na hodinu, tedy něco před 300 Kč (což je ve Velké Británii lehce nad základní sazbou).

Fotografie: Unsplash

Dcera se zarazila, ale jelikož neměla nikoho jiného, kdo by jí dítě hlídal, na nabídku kývla. V jeslích by přece jen zaplatila ještě více, a tak jí nezbývalo, než dát peníze babičce. Nedostala však všechno, ale po přepočtu zjistila, že jí dcera zaplatila za hodinu 8,30 eur. To už žena nijak neřešila, ale i tak se cítila zklamána, že její dcera neumí držet slovo a dát jí to, na čem se domluvily.

Názory na chování se různí

Toto téma se ukázalo být silně kontroverzní a vedou se o něm dlouhé diskuze. Na jedné straně stojí lidé, kteří zavrhují rozhodnutí babičky, která si chce od vlastní rodiny brát peníze za hlídání vnoučat. Pak tu jsou však i druzí, jimž se její nápad zamlouvá a stojí za ní. Je potřeba hledat pravdu na obou stranách, jelikož ta nikdy není černobílá a každý z položených argumentů má jistou váhu.

Zdroj: UberAlles

František je redaktorem s bohatými zkušenostmi v oblasti psaní článků pro online magazíny. Po absolvování všeobecného ... [Více o autorovi]