Pobyt u babičky na zahradě se proměnil v boj o holý život. 2letá holčička snědla nebezpečné plody

Fotografie: PxHere

Dvouletá holčička pobývající u prarodičů zažila dramatické chvíle, které mohly skončit tragicky. Když si matka dítěte všimla, že holčička něco žvýká, okamžitě zareagovala.

Malá dívka ukázala na keř rostoucí poblíž, který matka dříve považovala za bezpečný. Přesto ale použila aplikaci na rozpoznávání rostlin a náhle zůstala v šoku. Ukázalo se, že dítě má v puse jedovatý zimolez, jehož plody mohou být smrtelně jedovaté i v malém množství. Přestože dědeček tvrdil, že se jedná o medonosnou rostlinu a že dívka bude v pořádku, matka se rozhodla jednat rychle.

Sbalila dítě do auta a zamířila do nejbližší nemocnice

Podle webu Parenting maminka s dcerou po 25 minutách dorazila na pohotovost. Byla tam fronta, ale jakmile u vchodu ukázala, jakou rostlinu dívka pozřela, dívka byla lékařem prohlédnuta přednostně. Toxikolog potvrdil, že se jedná o jedovatý zimolez. Dívce bylo podáno živočišné uhlí, anestezie a výplach žaludku. Dva dny byla pod dohledem lékařů.

Pohotová reakce maminky dívce zachránila život, a to hlavně proto, že podle webu ProLékaře má výplach žaludku smysl, pouze pokud je proveden do 60 minut po pozření nebezpečné látky. Pokud tedy máte podezření, že dítě spolklo jedovatou rostlinu, okamžitě odstraňte zbytky z úst dítěte a vyvolejte zvracení. Podejte dítěti živočišné uhlí a neprodleně ho vezměte do nemocnice.

Ženich před svatbou odhalil nejtemnější tajemství o své nevěstě. Z jeho reakce všem spadla brada

Květiny jsou pastvou pro oči, mohou být ale nebezpečné

I když některé rostliny vypadají krásně, mohou být velmi nebezpečné, zejména pro malé děti. Ty si často neuvědomují nebezpečí a mohou sníst jedovaté listy nebo plody, což může vést k vážným zdravotním problémům. Toxiny obsažené v některých rostlinách mohou způsobit závažné otravy, poruchy dýchání, kožní podráždění, bušení srdce, křeče a dokonce koma.

Zimolez
Fotografie: Pexels

Dětský organismus, který není plně vyvinutý, je mnohem náchylnější k těmto jedům než tělo dospělého. Mezi jedovaté rostliny patří například břečťan, zimolez, konvalinka, křídlatka, lilie, betlémská hvězda a dracéna. Některé rostliny ale naopak mohou našemu zdraví prospívat. Čtenáře deníku SvětKreativity jsme informovali o pokojových rostlinách, které působí jako čističky vzduchu.

František je redaktorem s bohatými zkušenostmi v oblasti psaní článků pro online magazíny. Po absolvování všeobecného ... [Více o autorovi]

Buďte první kdo přidá komentář

Napište komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.


*