Doktor jde po 47 letech do důchodu. Rozlučka, kterou mu uspořádali kolegové, ho dojala

Fotografie: Whispyhistory / Creative Commons / Attribution-Share Alike 4.0

Muž se rozhodl jít do důchodu. V jedné nemocnici sloužil jako doktor celých 47 let. Po jeho poslední službě se s ním loučila celá nemocnice včetně personálu. Dokonce na něj čekal i hlasitý potlesk.

Když někdo zvládne vykonávat záslužné povolání celý život, je to opravdu úctyhodné. Ne každý totiž má takovou výdrž a zvládne veškerý tlak a nápor, jež se s povoláním lékaře pojí. Běžně musí pracovat v těžkých podmínkách, obsazovat dlouhé přesčasy, a navíc zvládat i příslužby, při kterých mají zdravotníci povinnost být stále na telefonu. Většina z nich se pak dostane do fáze vyhoření, a na čas dokonce změní své povolání, aby se dostali z nekonečného stresu a deprese. Proto si taková práce zaslouží uznání.

Sloužil celých 47 let

Obzvlášť pokud se někdo rozhodne věnovat tomuto povolání dlouhých 47 let, a ještě k tomu ani nezmění pracovní místo. Jedním z takových příkladů je i Dr. Naftael, který pracoval celý svůj život na pohotovosti. Tam dlouhodobě vykonával opravdu obtížnou práci, protože se musel rychle rozhodovat, co s daným pacientem udělá třeba po autonehodě nebo těžkém úrazu. Někdy u takových případů rozhodují i sekundy. On sám ale tvrdí, že svou práci naprosto miluje a nikdy by ji nevyměnil za nic jiného.

Velká rozlučka v práci

Všichni zaměstnanci nemocnice ho vždy popisovali jako člověka s obrovskými zkušenostmi, který umí lidsky pracovat s ostatními. Dokázal si u lidí získat respekt, úctu a důvěru. Byl opravdu známý napříč všemi zařízeními ve městě. Vyřešil hromadu případů a pomohl spoustě pacientů, některým dokonce zachránil život. Dokázal také mladší lékaře naučit, jak správně pracovat při rozeznávání závažných případů. Pomohl velkému množství mediků s opravdovou praxí.

Za to všechno si zasloužil naprosto skvělou rozlučku se všemi. Zaměstnanci společně s pacienty vytvořili špalír a hlasitě mu gratulovali, tleskali a volali: „Hezký důchod a hodně štěstí!“ Lékař byl naprosto dojatý z toho, jaké pocty se mu vlastně dostalo. Všichni se sešli jen kvůli němu, aby ho podpořili na jeho nové životní cestě, a on tak mohl získat zasloužený odpočinek a klid. Konečně si tak může více užít svou rodinu a blízké a nemusí chodit na noční směny.

 

Zobrazit příspěvek na Instagramu

 

Příspěvek sdílený RUHS EM Residency (@ruhs_em_residency)

Video na instagramu

Jeden ze zaměstnanců vše natočil na video na instagram. Okamžitě se u něj začaly objevovat komentáře s poděkováním za lékařovu práci a přáním dlouhého zdraví. Ani vy tedy nikdy nezapomínejte na to, jak důležitou práci pro nás všechny lékaři vykonávají, a važte si jich.

Zdroj: Upworthy

František je redaktorem s bohatými zkušenostmi v oblasti psaní článků pro online magazíny. Po absolvování všeobecného ... [Více o autorovi]