Z téhle nemocnice se odchází s čerstvou vyrážkou. Přemnožený parazit způsobuje obavy pacientům i lékařům

Fotografie: Depositphotos

Podle online portálu se v jedné ze známých nemocnic přemnožily nebezpečné štěnice. Záběry, které z tohoto místa pocházejí, jsou až šokující a rozhodně byste zde nechtěli být pacientem.

Štěnice je druh hmyzu, který se řadí mezi parazity. Jedná se o noční živočichy, kteří se živí krví teplokrevných živočichů, mezi které řadíme i lidi. Ty napadá právě v noci, vyhledává jej po čichu a způsobuje mu ošklivé a svědivé zranění, které vznikne v místě kousnutí. Štěnice, která parazituje na člověku, se nejčastěji nachází v posteli, proto se jedná o štěnici postelní, neboli domácí.

Přemnožení neoblíbeného parazita

Pokud se někde štěnice objeví, je velmi obtížné se jí zbavit. Jedná se o velmi otravný druh hmyzu, který se velmi složitě hubí. Zajímavé je ovšem to, že štěnice se mohou objevit i v místech, kde je na pořádek a čistotu kladen velký důraz. Takovým důkazem je totiž nemocnice v Maďarsku, kde došlo k přemnožení tohoto hmyzu. Na místě, kde se klade důraz na sterilitu prostředí, by štěnice čekal jen málokdo.

Přesto k tomu v Maďarské nemocnici došlo. Nejedná se o ojedinělý výskyt, štěnice byly objeveny v postelích téměř všech pokojů, kterých je v nemocnici celkem 734. Tato informace zůstala dlouho utajena, většina pacientů nemá možnost si někomu postěžovat Přesto se ale nakonec dostala nejen na veřejnost, ale i do médií a u mnoha lidí vyvolala šok.

Očekáváme sterilní a čisté prostředí

Jakmile se o celý případ začala zajímat média, vyšlo najevo, že se nejedná o ojedinělý případ. Nemocniční personál se štěnicemi bojuje již několik let, dokonce od roku 2018. Masivního zamoření nemocničních prostor se nejsou schopni zbavit ani přes pravidelný úklid, výměnu lůžkovin a dokonce i matrací. Štěnice se za takovou dobu dokázali v nemocnici zabydlet tak dobře, že již postupně začaly útočit i na vedlejší objekty.

Sestřička přišla ke starší pacientce v nemocnici a hned se jí vrhla na hlavu. Tohle ostatní zaměstnanci v nemocnici nečekali

Problém nastává ve chvíle, kdy tento parazit napadne člověka, který je oslabený. A na takové jedince není v nemocnici nouze. U zdravého člověka způsobí kousnutí zarudlé podráždění na kůži, pokud ale má člověk oslabenou imunitu, může dokonce přispět k jeho úmrtí. A to je věc, která by se rozhodně v nemocnici stávat neměla. Vedení nemocnice slíbilo, že problém co nejrychleji vyřeší.

Zdroj: Domek i Ogrodek

František je redaktorem s bohatými zkušenostmi v oblasti psaní článků pro online magazíny. Po absolvování všeobecného ... [Více o autorovi]