14letá starší sestra se zachovala jako hrdinka. Po zaslechnutí lupiče ihned odnesla sestřičku do bezpečí

Fotografie: Depositphotos

V klidné čtvrti v Ocale na Floridě se odehrála poutavá, ale dramatická událost, kdy se 14letá dívka jménem Leigha Kissinger ocitla tváří v tvář nečekané hrozbě.

Video zachytilo nebezpečný okamžik, kdy se ozbrojený muž s brokovnicí přiblížil k přednímu vchodu domu, ve kterém byla dívka se svou 4letou sestrou a jejich věrným pejskem. Samotná situace eskalovala, když se muž snažil vykopnout vchodové dveře, což samozřejmě vyvolalo v sestrách strach. Naštěstí ale měli domácího mazlíčka Lokiho, který svým štěkáním zloděje poněkud odradil.

Jejich domácí mazlíček sehrál důležitou roli

Dívky se následně přesunuly do vedlejší místnosti a zoufale čekaly na pomoc. Dá se říct, že psí štěkání bylo natolik hlasité, že jednoznačně přispělo k včasnému zásahu policie. To jenom poukázalo na sílu pouta mezi domácími mazlíčky a jejich majiteli. Následně zloděje zpacifikovali a odjeli s ním na policejní stanici. Co se ale týče vloupání, tak se nejedná jen o vážný problém čistě v zahraničí, ale za poslední léta také u nás, jak píše web iDnes.

57letý obchodník si všiml, jak se skupina lidí naváží do policie. Z lásky ke své zemi se jich ihned zastal

Ukázalo se, že trpí demencí

Časem se ukázalo, že muž trpí demencí, přičemž se rodina nakonec rozhodla k obdivuhodnému činu. Navzdory traumatickému zážitku se rozhodla proti němu nevznést žádné obvinění. Místo toho se soucitně vyjádřili k jeho duševnímu zdraví. Osoby s podobným onemocním totiž znají a jenom doufají, že se jim dostane potřebné pomoci pro uzdravení. Takové dostupné programy s prevencí poskytuje např. studie od NCBI.

Dívka s pejskem byli místními oslavováni

Policie na závěr vyzdvihla chování pejska a také Leighy za jejich odvážné činy. Právě oni totiž sehráli klíčovou roli v tak potenciálně nebezpečné události. V očích veřejnosti se tedy stali hrdiny, které samozřejmě naše redakce zbožňuje. Proto má v zásobě podobný článek o naštěstí neúspěšném vloupání do bytu.

Veškerý volný čas trávila s prsty na klávesnici. Psaní článků se časem stalo jejím největším koníčkem. Neustále ... [Více o autorovi]

Buďte první kdo přidá komentář

Napište komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.


*