Páníček vede konfliktní diskusi se svým psem a panička jejich vtipnou hádku tiše nahrává

Fotografie: Eddieccw / Creative Commons / Attribution 2.0

Když chlupatí mazlíčci reagují na naše projevy nebo promluvy jejich směrem, často si říkáme, že nám rozumí. Někteří pak tuto skutečnost pozvednou na zcela novou úroveň.

Třeba jako umělec Aaron Dissell a jeho husky, kteří spolu vedli velmi vtipný „rozhovor“. Aaron svému čtvernohému společníkovi stále říká, aby zmlkl. Jenže mazel na tyto příkazy nedbá a neustále se projevuje. A čím víc je mu kázáno, aby byl zticha, tím více se jejich „diskuse“ rozjíždí. Toto štěně je bezpochyby velmi odhodlané a příkazů svého pána se vůbec nezalekne. Nabízí se tak i otázka, kdo je tady vlastně pán, což není první případ.

Plodná diskuse umělce se štěnětem

Husky nejspíš potřebuje mít vždycky poslední slovo, takže se kruh neustále uzavírá. Aaron požadavek na ticho zdůvodňuje také tím, že jako štěně by rozhodně neměl „takhle“ mluvit s dospělým. Že by se ve štěkotu objevily nějaké vulgarismy? To ale není jediný důvod, proč tento „rozhovor“ psa a člověka nabírá opravdu humorný spád. Jakmile se totiž pes od Aarona dozví, že je jen „dítě“, reaguje strčením si zadní pracku do tlamy.

Už to ovšem odvádí pozornost zvířete od probíhající konverzace. Nakonec tedy s kňučením a štěkáním přestane. Na Aaronovi je patrná značná úleva a vypadá to, že konečně nastal klid. Roztomilý malý husky si tímto výstupem nepochybně vysloužil dobrou svačinku a podrbání. Hádka ho tak vyčerpala, že po zbytek dne nebude potřebovat se svým pánem křížit „konverzační“ kordy. Jejich debata skončila, další třeba ještě přijde.

Husky jsou vynikající parťáci do života

Jedno je ale nad slunce jasné – tito dva mají jedinečné pouto. A nemají nejmenší problém dát ho najevo velmi svérázným způsobem. Sibiřští husky jsou obecně vynikající společníci. Jde o nezávislé chytráky s láskou k útěkům a celkovému pohybu. Navíc disponují zřejmě nevyčerpatelnou energií, nejsou tudíž pro každého majitele. Kromě toho jsou výjimečně krásní a také extrémně přátelští.

sibiřský husky
Fotografie: Pixabay

Jejich chov jako mazlíčků je ale velmi náročný. Mají nevyčerpatelnou energii, jsou to rození atleti a vynikající experti na útěky. Milují totiž sprintování a pro vlastní dobro by v otevřeném prostoru nikdy neměli být bez vodítka. Vždycky je také potřeba je opatřit čipem, protože ztratit se mohou opravdu snadno. Jakmile ale jako chovatel víte, na co si dát pozor, získáte neocenitelného psího přítele. A také vytrvalého partnera do diskusí.

Zdroj: LiveBiz