Video psích hrdinů, kteří zachránili malé dítě před smrtelně jedovatou kobrou, obletělo celý svět

Fotografie: Unsplash

Internetem koluje virální video zachycující souboj dvou pejsků, jak zápasí s jedovatým hadem ohrožujícím jejich malého páníčka.

Už je tomu několik tisíc let, co se člověk poprvé spřátelil s divokým předchůdcem dnešních psů. Stále však tato chlupatá stvoření dokazují to, že mohou být právem označováni jako největší přátelé lidí. Nyní si tuto přezdívku vysloužili i dva malí pejsci z Filipín, kteří dokázali společnými silami zachránit malé dítě před blížící se kobrou. Ta nakonec z boje nevyvázla živá a dítě přitom zůstalo nedotčeno.

Fotografie: Unsplash

Pejsci se pro páníčka obětovali

Vše se odehrálo na dvorku malého rodinného domu na Filipínách, kam se pod plotem připlazila nebezpečná a jedovatá kobra. Té si okamžitě všimli dva psi, kteří se do ní okamžitě pustili. Potulování tohoto hada se mu tak nakonec vymstilo, jelikož ze zápasu nevyšel živý. Na videu z bezpečnostní kamery mířící na dvorek je vidět, jak se plaz pomalu blíží a psi okamžitě reagují.

Fotografie: Unsplash

Jeden z nich hada okamžitě zakousl a začal s ním házet ze strany na stranu. Ke kobře pak doběhl i druhý z pejsků, který neotálel a také začal bránit svůj pozemek. Zabránili tak tomu, aby se had doplazil až do místnosti, kde spalo roční dítě majitelů domu. Had se chvíli skrýval pod zídkou, odkud jej nebojácní psi opět vytáhli a znovu se do něj vší silou pustili. Jednomu z nich se to však stalo osudným.

Majitelka nemohla věřit vlastním očím

Celý boj trval přibližně 2 minuty, jak je vidět ze zveřejněného záznamu, který majitelka domu vypustila na sociální sítě. Na konci zápasu kobra nevykazuje žádné známky života, pejsci přitom vypadají zcela zdravě a nedotčeně. Opak je však pravdou, jelikož se do nich obou stihla kobra zakousnout. Při jejich snaze vypořádat se s narušitelem a hada co nejdříve zabít zapomněli na své vlastní bezpečí.

Černý pes, který se s kobrou rval podle videa více, byl pokousán hned několikrát, což se mu stalo osudným. Ještě ten den boj o život nezvládl a po působení hadího jedu zemřel. Druhý pejsek na tom nebyl o nic lépe, ale podařilo se jej zachránit. I na něm si však obrana domu a roční paničky vybrala svou daň a kousnutí od kobry jej připravilo o zrak. Nyní je však uznávaným členem rodiny a zasloužilým obráncem domácnosti.

Rodiče zrovna nebyli doma

Ve chvíli, kdy k potyčce psů s kobrou došlo, nebyli majitelé doma a dítě hlídala chůva. Ta však sama nevěděla, co má dělat, a tak se do zvířecí rvačky nijak nevměšovala. Jakmile přijeli rodiče ročního dítěte, vše jim pověděla a ti rovnou utíkali zkontrolovat kamerové záznamy. Majitelka psů podle jejích slov nemohla uvěřit tomu, co viděla, je však na své mazlíčky pyšná a o zesnulém psovi mluví jedině v dobrém.

Zdroj: The Daily Mail

František je redaktorem s bohatými zkušenostmi v oblasti psaní článků pro online magazíny. Po absolvování všeobecného ... [Více o autorovi]