Před vlastním domem musel bojovat s vlkem. Sousedé mají opět strach

Fotografie: MartinVeselka / Creative Commons / Attribution-Share Alike 4.0

Muž z Polska zažil velmi dramatické chvíle, protože se dostal do přímého souboje s vlkem samotářem. Chtěl přitom jen zjistit, proč jeho pes tak vyděšeně štěká.

Jakmile Jerzy Polak (61) z Daszówky v Bieszczadách opustil dům, napadl ho nelítostný dravec. Svedl s ním tedy urputný boj, který nakonec vyhrál. Stálo ho to ovšem několik zranění a následný pobyt v nemocnici. Pan Jerzy žije na samém okraji Polska, za jeho domem už prakticky začíná divočina. Vlci se zde tudíž vyskytují docela běžně. Dosud se ovšem podle všeho vyhýbali bližšímu kontaktu s lidskými obyvateli. To už asi skončilo.

Majitel versus vlk samotář

Teď to totiž bylo jiné a kolem neoploceného pozemku se motal jeden vlk samotář. S velkou pravděpodobností se chystal na teriéra, který zahradu hlídal. „Můj Reksio vletěl do domu jako střela. Nikdy předtím se takhle nechoval. Vypravil jsem se tedy zkontrolovat, co ho tak poděsilo. Stačil ale jediný krok přes práh a zažil jsem naprostý šok,“ vypráví pan Jerzy. Říká, že šel přímo k vlkovi, jenž stál hned u schodů, a reagoval velmi agresivně.

„On nečekal mě, já nečekal jeho. Vrhl se na mě, chtěl mi skočit přímo na obličej a hlavně na krk. Instinktivně jsem se kryl rukama. Pak se mě chytil čelistmi za ruku, málem mi ukousnul palec,“ ukazuje obvázanou ruku. Zásluhou štěstí i vlastní šikovnosti dokázal prsty z tlamy šelmy vyprostit, vlk se však nevzdal. Zaútočil znovu, tentokrát zasáhl pana Jerzyho do předloktí. Ten se také nevzdal a levou rukou praštil zvíře do nosu.

Sousedé mají opět strach

„Dostal do čenichu. To je u psů i dalších šelem velmi citlivé místo a já věděl, že je to jediný způsob, jak se zachránit.“ Vyšlo to, vlk uskočil a rozběhl se pryč. „Ještě jednou se ale otočil a ten pohled si budu navždy pamatovat,“ říká napadený. Zraněný muž silně krvácel, což vyžadovalo okamžitou lékařskou asistenci. Soused ho proto odvezl do nemocnice, kde mu několik stehy sešili ránu na paži. Poté byl převezen na infekční oddělení, kde dostal sérům na vzteklinu.

Příhoda pro něj znamená hodně trápení. „Beru antibiotika, mám kontroly, nemůžu moc hýbat prsty. Není jasné, jak jsou na tom nervy. Reksia jsem ale ubránil. Dřív mi vlci zabili 7 psů. Další ztrátu už bych neunesl. Toho psa miluji,“ říká muž. Se sousedy cítí rostoucí hrozbu. Všichni vědí, že musí být velmi opatrní, ani na dvoře už děti nezůstávají samy. Celý incident vyšetřují úřady, zatím ale nepadlo konkrétní rozhodnutí, jen opatrná varování.

Zdroj: Fakt

František je redaktorem s bohatými zkušenostmi v oblasti psaní článků pro online magazíny. Po absolvování všeobecného ... [Více o autorovi]