Zachráněná fenka měla neuvěřitelnou radost, kterou projevila velice zvláštně. Nemohla se přestat usmívat

Fotografie: Flare / Creative Commons / Attribution-Share Alike 4.0

Ne každý člověk je schopen zachránit zvíře v nouzi. Když však lidé na vlastní kůži zažijí skutečný vděk od takového tvora, určitě se pokusí více pomoci, pokud to půjde.

Zvířata umí být pro některé jedince skvělými společníky. Obzvláště psi jsou mezi lidmi velice oblíbenými domácími mazlíčky. Spousta lidí dokáže psům dát opravdu hodně lásky a péče, kterou si jistě jejich mazlíček zaslouží. Na druhou stranu jsou zde však také zvířata, která jsou z nějakého důvodu opuštěná a čekají, zda jim někdo potřebnou péči dá. Velmi podobně na tom byl i tento pes, jeho nový majitel se jej rozhodl zachránit. Za tento čin mu pejsek velmi zvláštně projevil vděčnost.

Pes byl ztracený

Psí fenka jménem Kit byla dlouhou dobu ztracená kdesi v ulicích Turecka. Když byla nalezena svými zachránci, vůbec nebyla v dobrém zdravotním stavu. Fenka byla velmi vyčerpaná a dost znatelně pohublá. Ve špatném stavu měla i všechny své přední zuby, srst na břiše a krku jí prakticky chyběla úplně. Kit byla převezena jejími zachránci do nového domova, kde se o ni noví majitelé rozhodli postarat.

Fence byla poskytnuta péče

Po prožitém životě na ulici se této fence konečně dostalo pohodlí domova a milující majitele, což doposud postrádala. Noví majitelé vzali Kit k veterináři, aby ji vyšetřil. Součást vyšetření bylo i to, že jí musel veterinář vytrhat i všechny špatné zuby. Když pak dorazila Kit domů od zvířecího lékaře, čekal na ni nový pelíšek. Jakmile si do něj lehla, bylo vidět, že se snad poprvé za svůj život cítí v bezpečí.

Kit byla šťastná

Přes veškeré životní útrapy, kterými si tato zhruba 10letá fenka prošla, byla u nových majitelů moc spokojená. Vše začala dávat najevo až později, jelikož na ní bylo vidět, že je nervózní z přítomnosti dalších tří psů. Nakonec se však ve svém pelíšku začala vrtět a pomalu posouvat směrem ke svým novým majitelům, aby se s nimi pomazlila.

 

Zobrazit příspěvek na Instagramu

 

Příspěvek sdílený Henry + Kit (@hangingwith_henry)

Pes se stále usmívá

Trvalo velmi dlouhou dobu, než Kit přestala být úplně nervózní. Dnes prý statečně obsazuje všechny psí pelíšky a je uvolněná. Svou radost projevuje úsměvem, kterým dává svým majitelům najevo vděk. Tato varianta vděčnosti je velice zvláštní. I když se stále kvůli svému zdravotnímu stavu nemůže úplně stýkat s ostatními psy, stav Kit je viditelně stále lepší. Důležité je, že je o ni postaráno a není již odsouzená bídnému osamocenému životu kdesi na ulici.

Zdroj: The Dodo

František je redaktorem s bohatými zkušenostmi v oblasti psaní článků pro online magazíny. Po absolvování všeobecného ... [Více o autorovi]