Přání postaršího zákazníka označil za nadlidský úkol. Kadeřník však předvedl výkon z jiného světa

Fotografie: Depositphotos

Muži zemřela matka na rakovinu. Kvůli tomu, že jí vypadaly vlasy, se rozhodl, že ty svoje vlastní daruje na charitu. Od její smrti se tedy neostříhal, dokud se následně nezúčastnil proměny v salonu.

Život občas přináší velké rány, které s sebou nesou i nová rozhodnutí. Ty často dokážou zásadně ovlivnit váš osobní život i vzhled. Hlavně se jedná o ty nejvíce nešťastné události. K nim se přidružují různé psychické potíže, jako je například deprese nebo jiné poruchy obdobného rázu. To se samozřejmě může výrazně projevit na vašem zevnějšku, jako je třeba stav vlasů nebo pokožky. Unavenost a smutek se doslova promítnou do vaší tváře. Později si i vaše okolí všimne, že strádáte na životní síle.

Nemoc matky

Kevin si byl se svojí matkou velmi blízký a z celého srdce ji opravdu hluboce miloval. Když jí delší dobu nebylo dobře, navštívila lékaře. Diagnóza byla naprosto hrozná, Kevinova matka měla rakovinu jater. On se o ni samozřejmě začal starat a pravidelně ji vozil do nemocnice, prostě pomáhal, jak nejlépe uměl. Její stav se ale pořád zhoršoval. Nakonec jí kvůli chemoterapii musel pomoci ostříhat všechny vlasy, protože jí vypadávaly po obrovských chomáčích. Skončila úplně holohlavá. Bylo mu jí strašně líto.

Dlouhé vlasy a celková proměna

Proto jí místní charita nabídla, že jí věnuje paruku z vlasů, které někdo daroval. Alespoň na chvíli se cítila lépe, i tak se jí ale postupem času čím dál více přitěžovalo. Nedlouho na to Kevinova matka nemoci podlehla. Na to konto se rozhodl, že si nebude stříhat vlasy a také je věnuje někomu, kdo je potřebuje. Nakonec je dal nadaci na pomoc dětským onkologickým pacientům a došel k názoru, že chce pomáhat opakovaně. Nyní se při stříhání zúčastnil celkové proměny v kosmetickém salonu a je k nepoznání.

Zanedbaný bezdomovec se po 20 letech dostal ke kadeřníkovi. Po proměně neudržel slzy na uzdě

Při radikální proměně si nechal ostříhat své velmi dlouhé vlasy a vousy, tím omládl o několik let. Když se vrátil po celkovém sestřihu u kadeřníka do televizního studia, byl naprosto k nepoznání a ženy ve studiu z něj byly unešené. Sám muž se cítil s novým sestřihem opravdu skvěle. Ale samozřejmě zároveň přiznal, že si nechá narůst dlouhé vlasy znovu a hodlá je opět věnovat charitě nebo nějaké jiné organizaci, aby se z nich znovu mohla vytvořit další paruka, která někomu určitě pomůže.

Darování vlasů

Své vlastní vlasy můžete věnovat i vy. Stačí se nechat ostříhat u kadeřnice a následně je svázané odnést na oddělení onkologie přímo do nemocnice, nebo najít příslušnou charitu ve vašem městě. Přece jen i vám by taková věc udělala radost, pokud byste to opravdu potřebovali.

Zdroj: Newly

Zkušená kuchařka rozhodně ví, co na talíři nejvíc rozehraje chuťové pohárky. Nejraději má tradiční českou kuchyni,... [Více o autorovi]