Bezohledný majitel připoutal psa ke stromu a nechal ho tam napospas osudu

Fotografie: Acabashi / Creative Commons / Attribution-Share Alike 4.0

Nedávná událost v bydhošťském lese pobouřila celý internet. Byl zde totiž nalezen zanedbaný sněhově bílý pes, kterého někdo surově přivázal ke stromu. Pomoc ale naštěstí přišla včas.

Skandální případ před několika dny zveřejnili na sociálních sítích zaměstnanci lesního inspektorátu Żołędowo. Sdíleli fotky bezmocného psa, kterého nalezli ve zdejším lese. Z hlášení lesníka vyplynulo, že pes strávil celou noc v lese. Lesník ale přesto čekal na návrat majitele, jenž se bohužel neukázal, takže psa nakonec odpoutal.

Nenávistné reakce na sociálních sítích a volání o pomoc

Poté, co muž psa vysvobodil, usoudil, že zvíře nebylo vyhladovělé, ale spíše vyděšené a vyčerpané, což bylo na fotografiích jasně znát. I uživatelé na sociálních sítích si přišli na své a nejraději by původního majitele za tento čin ztrestali tím nejhorším způsobem. Pod originálním příspěvkem se tedy objevilo mnoho obscénních komentářů, z čehož byla většina vulgární.

Dokonce i ti, kteří se považovali za nejempatičtější, vynechaly své zábrany a s myšlenkami ostatních souhlasili. K tomu se samozřejmě pojila spousta otázek týkajících se pachatele a také domova pro zanedbaného mazlíčka. Vzniklo tedy několik peticí kvůli bydlení pro psa a případ se dal také k policii, aby našla toho, kdo tam mazlíčka takto nechal.

Roky trápení se na čtyřnohém chudákovi viditelně podepsaly. Takové chování si žádný pes nezaslouží

Jak to nakonec s mazlíčkem dopadlo?

Strážníci se stále snaží najít majitele opuštěného pejska, což bohužel není jednoduché, jelikož ve zdejší oblasti nebyl nainstalovaný žádný monitoring. Ovšem nutno podotknout, že tomuto sadistovi hrozí minimálně tři roky vězení. Zachráněný pes byl převezen do útulku pro zvířata v Bydhošti, kde čeká na svého nového, tentokrát milujícího majitele. Tato osoba už ho jistě bude hýčkat a zahrnovat láskou.

Zdroj: Fakt

František je redaktorem s bohatými zkušenostmi v oblasti psaní článků pro online magazíny. Po absolvování všeobecného ... [Více o autorovi]