Roky trápení se na čtyřnohém chudákovi viditelně podepsaly. Takové chování si žádný pes nezaslouží

Fotografie: William Mewes / Creative Commons Zero / Public Domain Dedication

Týraný pes skončil v péči veterinářů po tom, co ho jeho majitelka dlouhé dva roky týrala. Všechny jeho chlupy byly neskutečně zamotané, proto ho museli celého ostříhat.

Někteří lidé bohužel stále nemohou přijmout domácí mazlíčky za plnohodnotné členy své rodiny. Neuvědomují si, že to také jsou živé duše, které dokážou cítit bolest, a také se jim nemusí něco líbit, jako vám, ale vy umíte mluvit a nedělá vám problém to říct nahlas. To u zvířat samozřejmě najde – a v tom spočívá zásadní problém. Často si týrání ani nemusíte na první pohled všimnout, jindy ale jsou jeho známky tak viditelné, že policie a veterinární správa musí ihned zasáhnout.

Nález pod keřem

Pepper byla nalezena kolemjdoucími pod keřem v anglickém Liverpoolu v naprosto dezolátním stavu. Všechny chlupy se jí motaly dohromady v zacuckané srsti a nešly za žádnou cenu rozčesat. Nálezci ji odvezli k veterináři a ten pak okamžitě volal policii. Nebylo to poprvé, kdy byl takový pejsek nalezen. Případ se pak dostal i do místních televizních zpráv a novin. Doufali, že by si někdo mohl přihlásit s informací, kdo je majitelem tohoto zanedbaného psa a kdo je za jeho bídný stav zodpovědný.

Chlupy musí dolů

Dlouhá prohlídka u veterináře pak měla jediný závěr. Všechny chlupy musí kompletně dolů. Byla v nich špína a paraziti, pes přes srst neviděl a absolutně vůbec ji nešlo rozčesat. Na holé kůži na ně ale čekala ještě větší pohroma. Celá pokožka Pepper byla pokryta rudou vyrážkou a na dotek ji opravdu bolela. Po ošetření byl pejsek převezen na speciální pobočku pro péči o nalezená zvířata, kde se Pepper momentálně daří velmi dobře a je spokojená. Vypadá jako úplně nový pes.

Policii se povedlo načíst její mikročip, ale poznali z něj jen její jméno. Majitele už se vypátrat nepodařilo. Strážníci ale stále neztrácejí naději a věří, že Pepper přece jen někdo pozná a poskytne jim nějaké informace o majiteli. Pepper tedy nyní bude čekat na nový domov a doufat v lepší podmínky, aby mohla začít úplně nový život. Každý rok se objevuje mnoho případů zanedbaných pejsků, kteří stejně jako Pepper potřebují zachránit z nevyhovujícího prostředí. Děje se to na denní bázi. Nejhorší na tom všem je, že trestní sazby za týrání zvířat jsou opravdu nízko. A nikdo s tím nemůže nic udělat.

Akutní pomoc

Pokud můžete, zaměřte se na akutní pomoc ohroženým pejsků. Stále jich je hodně a každá koruna se záchranným organizacím hodí. Nezapomínejte, že zvířata jsou také citlivé bytosti.

Zdroj: Newsweek

František je redaktorem s bohatými zkušenostmi v oblasti psaní článků pro online magazíny. Po absolvování všeobecného ... [Více o autorovi]