Naučte se porozumět řeči domácích mazlíčků. Proč si pes například lehá k vašim nohám nebo ničí nábytek?

Fotografie: Depositphotos

Ne nadarmo se říká, že jsou to němá zvířata, ale pokud vám chtějí něco sdělit, musí si najít způsob. Vše, co dělají, má svůj význam.

Někdy se na chvíli zastavíte a pozorujete své domácí mazlíčky. Zdá se vám, že si jsou všichni podobní a chovají se stejně. Mnohdy se divíte, proč si váš pes jde sednout k vašim nohám. Je opravdu velmi zvláštní, že to dělá, a navíc i docela často. Mohl by si vybrat jakékoliv jiné místo, ale vždy se rozhodne sednout si na vaše nohy nebo alespoň k nim.

Proč si psi lehají k vašim nohám

Psi rádi sedí u nohou a jejich důvod k tomu je velmi prostý. Velmi často chtějí ukázat ostatním psům, že jste jeho přítelkyně nebo přítel. Označují si tak své území. Například pokud jste v parku, dávají tak najevo ostatním psům, že patří právě k vám. Lidé si myslí, že jim pes patří, ale ve skutečnosti si pes myslí, že vy patříte jemu. U plachých psů je to způsob, jak se ujistit, že vy jste tu právě pro něj.

Fotografie: Pexels

Další důvod, proč to dělají

Kromě výše uvedených důvodů vám pes chce zajistit ochranu a projevit vám bezpodmínečnou lásku. Prokazují tak náklonnost ke svému pánovi.

Gesta, kterými k vám promlouvají

Chování nebo gesta psů, které vám připadají divné, mají vždy svůj význam. Je dobré vědět, proč to dělají, a splnit jejich přání a to, o co vás tím žádají.

Fotografie: Freepik

Lehne si před vás na záda

Je vám divné, že váš pes leží na zádech s tlapkami ve vzduchu? Toto gesto má dvojí význam. Buď vám chce projevit důvěru a podřízenost, nebo jen potřebuje, abyste ho podrbali na břiše.

Fotografie: Pexels

Dárek od pejska

I váš pes vám chce udělat radost a dát vám dárek. Najde si předmět, například klacek, a přinese vám ho k nohám, aniž byste ho o to požádali. Někdy zkrátka nabízejí dárky, které sami dostávají.

Chodí za vámi do postele

Psi velmi rádi také chodí k vám do postele, tím vám chtějí projevit svoji náklonnost. Jednoduše chtějí strávit co nejvíce času s vámi, neboli s vůdcem smečky.

Fotografie: Pexels

Ničí věci a nábytek

Dalším způsobem, jak nám chtějí něco říct, je ničení nábytku nebo jiné věci, když zrovna nejsme doma. Většinou se jedná o úzkost z odloučení. Jinými slovy se pejskovi po vás stýská, protože nenávidí být o samotě, když vy nejste doma. Nejčastěji to dělají štěňata, protože nejsou zvyklá být sama.

Fotografie: Pexels

Psi jsou velmi inteligentní stvoření a vše, co dělají, má svůj význam, jen zkrátka hledají způsob, jak vám to sdělit. Občas je dobré se nad jejich chováním zamyslet a zjistit, co a proč dělají, aby byli spokojení, protože spokojený pes znamená i spokojený pán. Přeci jen každý domácí mazlíček je plnohodnotný člen domácnosti, kterého všichni milují.

Zdroj: PetWebMD

František je redaktorem s bohatými zkušenostmi v oblasti psaní článků pro online magazíny. Po absolvování všeobecného ... [Více o autorovi]