Pes utěšuje devítidenní osiřelé hříbě po smrti jeho matky a bere ho pod svá křídla

Hnědé hříbě a strakatý pes
Fotografie: Pexels

Psi jsou tak starostlivá a soucitná zvířata. Mají velký ochranitelský instinkt a často vezmou zvíře pod svá křídla, pokud cítí, že potřebuje pomocnou ruku.

Toto je případ záchranářského psa, který se stal opatrovníkem a nejlepším přítelem osiřelého hříběte. Hříbě jménem Tye přišlo ve věku pouhých 9 dní o matku. Ještě téže noci však získalo nečekaného přítele – australského dobytkářského psa jménem Zip. Ten o své koňské sourozence nikdy nejevil velký zájem. „Každý rok odchováváme hříbata a on se vždy jen díval do dveří a prohlížel si je,“ řekla chovatelka koní a majitelka psa, Karla. Ale onoho osudného večera jako by pětiletý záchranářský pes poznal, že je ho potřeba.

Společná noc ve stáji

Klisna onemocněla několik dní po porodu hříběte a navzdory léčbě se její stav rychle zhoršoval. Když to s matkou a hříbětem vypadalo nejhůře, Karla zůstala po jejich boku. Pes jménem Zip se jako vždy hnal za svou paničkou. Karla strávila noc ve stáji a starala se o klisnu s nadějí, že ji z toho dostane. Zip s ní zůstal celou dobu a hlídal hříbě. Celou noc byl ale neklidný, kňučel a věděl, že je něco špatně.

Pes opatroval sirotka

Druhý den ráno Tye přišel o matku, když klisna prohrála svůj boj o život. Naštěstí ale hříbě nezůstalo samo. Zip trval na tom, že bude novorozenému koníkovi dělat společnost, a utěšoval malé zvíře svou přítomností. Když byl Zip nablízku, byl Tye uvolněný a šťastný. Zdálo se, jako by hříbě vědělo, že se mu pes snaží pomoci.

Šest týdnů Zip nespustila Tye z očí. Kdykoli šla Karla hříbě nakrmit, Zip byl první ve frontě, aby malého koníka přivítal. „Pokaždé, když jsem odcházela do stáje, Zip běžel ke kotci, postavil se před něj a čekal, až tam přijdu, a u stáje mě nedočkavě předbíhal,“ vypráví Karla. Jakmile otevřela dveře, málem ji srazil k zemi, než se tam dostala. Pokud hříbě leželo, šel k němu a položil na něj hlavu.

hříbě ležící v trávě
Fotografie: Freepik

Svůj úkol splnil

Jak měsíce ubíhaly, Tye rychle přibíral na váze a rostl ve zdravého mladého koně, částečně i díky svému adoptivnímu otci Zipovi. Nyní Tye tráví většinu dní na pastvině se svou starší sestrou, která ho učí, jak se chovat jako správný kůň. A i když Zip stále doprovází Karlu do stáje, už neprosí, aby mohl jít s Tyem do boxu. Hříbě je teď trochu divočejší, je rozpustilé a chce si hrát, takže Zip se teď od něj drží dál.

Hrdý otec chápe, že Tye potřebuje vyzkoušet svou nezávislost, a to jejich vztah nijak neumenšuje. „Je vidět, že když hříbě Zipa potřebovalo, byl tu pro něj, a teď už Zip ví, že je hříbě v pořádku, takže se tak trochu vydali každý svou cestou.“

Rádi sledujeme příběhy o nepravděpodobných přátelstvích mezi zvířaty. Je krásné vidět, jak psi berou pod svá křídla zvířata se zlomeným srdcem a dávají jim lásku a přátelství, které potřebují. Sdílejte tento inspirativní příběh se svými přáteli.

Zdroj: Newsner