Otec samoživitel nemohl v obchodě zaplatit. Terminál kartu odmítl, ale žena čekající ve frontě mu nákup zaplatila

Fotografie: Wilfredo Rafael Rodriguez Hernandez / Creative Commons / Attribution-Share Alike 4.0

Někdy se stane, že při placení nákupu zjistíme, že u sebe nemáme dostatek peněz. V této situaci se ocitl i mladý muž, reakce ženy za ním ho však natolik dojala, že se o svůj zážitek podělil.

Situace, která by nikomu nebyla příjemná, se občas může stát každému z nás. Může to být špatným odhadem ceny nákupu, nedostatkem financí na účtu nebo jen shodou okolností. Pro otce dvou dětí to nejprve vypadalo jako běžný nákup, ten se ale později změnil v noční můru. Díky pohotové a obětavé ženě, která stála ve frontě za ním, se však celá situace vyřešila.

Trapná situace, do které se nechce dostat nikdo z nás

Vše vypadalo normálně, otec si se svými dvěma dětmi jako obvykle ve večerních hodinách odběhl na nákup, který ve finále činil 94,10 $ (cca 2 000 korun českých). Když ale mělo dojít k placení kartou, ozval se z terminálu nepříjemný zvuk a platba byla zamítnuta. Sám tomu zpočátku nemohl uvěřit, proto požádal o opětovnou platbu. Ta ale dopadla stejně.

Postupně tedy začal celý nákup přebírat a odstraňovat věci, které nebyly tolik potřebné. I přes to, že snižoval celkovou cenu nákupu, platební karta byla opakovaně zamítnuta. Mladý otec neměl na svém účtu dostatek financí k tomu, aby nákup zaplatil. Celá situace se pomalu stávala více a více nepříjemnou. Zpovzdálí ji sledovala i žena, která stála ve frontě.

Matka samoživitelka zaplatila za nákup neznámé důchodkyně. O chvíli později jí došlo, že stařenka je pěkná podvodnice

Blížilo se Díkuvzdání a nákup byl potřeba

I když byl nakonec nákup zmenšen jen na základní suroviny, platbu stále nebylo možné uskutečnit. Tatínek tedy začal podléhat panice, nejen proto, že celá situace byla nepříjemná, ale také proto, že neměl žádné jídlo pro své dvě děti. V tu chvíli se již žena za ním rozhodla jednat, nemohla se na něj a jeho utrápené děti dívat.

kuře nákup
Fotografie: Pixabay

Rozhodla se zbytek nákupu zaplatit sama. Ve chvíli, kdy tato slova vyřkla, se na ni muž s překvapením v očích podíval. Vtom ale žena pokračovala dál, nechtěla platit jen nejnutnější potraviny, ale celý nákup. Toto gesto zoufalého otce rozplakalo, nezmohl se na nic více než na smutné, ale upřímné děkuji. Občas je dobré ostatním pomoci, ne vždy je totiž životní situace jednoduchá.

Zdroj: Onlinenytt

František je redaktorem s bohatými zkušenostmi v oblasti psaní článků pro online magazíny. Po absolvování všeobecného ... [Více o autorovi]