Matka samoživitelka zaplatila za nákup neznámé důchodkyně. O chvíli později jí došlo, že stařenka je pěkná podvodnice

Fotografie: Depositphotos

Se svým oči otvírajícím zážitkem se svěřila jedna žena. Zželelo se jí staré paní u pokladny a zaplatila za ni nákup. Pak se ukázalo, že žena dobroty lidí jen zneužívá.

Ženu tento zážitek natolik zasáhl, že se rozhodla celou situaci popsat a umístit na sociální síť Reddit. Každý určitě někdy v životě udělal dobrý skutek a pomohl někomu v nouzi. Obzvlášť nás těší, pokud pomůžeme někomu, kdo je opravdu zranitelný, jako dítě nebo starý člověk. Když se však ukáže, že vaší pomoci někdo pouze zneužívá, je to opravdu hořké prozření.

Stará paní zdržovala celou frontu

Jedna žena tak vylíčila, jak pomohla starší ženě u pokladny. Stařence bylo kolem 70ti let, na hlavě měla pletenou čepici, chyběly jí všechny zuby a svetr měla pokrytý kočičími chlupy. Ideální člověk, na kterém můžete spáchat dobrý skutek. Obzvlášť, pokud se tváří zmateně a nedokáže spočítat drobné, které má v peněžence.

Za pokladnou zrovna sloužil mladý kluk a jak se později dozvěděla, byla to jeho první směna. Sám byl nervózní a po celém dni už unavený. Když stařence spočítal nákup a poprosil ji o zaplacení, podala mu peněženku plnou drobných. Mladík však staré ženě řekl, ať si spočítá, kolik tam má peněz. Stařenka však působila neústupně a docela nevrle mu, řekla, ať to spočítá on.

Nabídla se, že její nákup doplatí

V tuto chvíli do hry vstoupila zachránkyně, která pomohla stařence drobné spočítat. Ani zdaleka však nestačily na celý její nákup. Žena se tedy nabídla, že za ni zbytek doplatí. Neměla však dost peněz na oba nákupy a proto se se ženou dohodla, že když se vzdá tří balení Pepsi limonád, tak, že jí zbytek doplatí. Stařenka souhlasila a mladík pak sečetl oba nákupy dohromady.

Fotografie: Freepik

Zdálo se, že tím je situace vyřešena. Žena ještě pomohla stařence uložit nákup do tašek, když v tu chvíli se ozval mladík z pokladny, že ta balení s limonádou z nákupu neodečetl. Na to stará žena řekla: „Skvěle, tak si tu Pepsi můžu nechat!“ To už se však lidem ve frontě, ani její zachránkyni moc nelíbilo. Zeptala se jí, jak si myslí, že zaplatí za nákup, když nemá dost peněz? Na to stařenka odpověděla, že se vždycky najde někdo, kdo doplatí její nákup, protože se jí udělá špatně.

Stařenka předvedla zuřivou scénu

„Vážně? Lidé jsou bez práce a vy je využíváte, jen abyste měla svou Pepsi?“ Dobromyslné ženě v tu chvíli došla trpělivost. I lidé ve frontě se ozvali. Chtěli, aby se limonáda odečetla a žena tak dostala zpět část svých peněz. Atmosféra zhoustla a stařenka se projevila v celé své kráse a začala zuřit. Svou dobrodějku obvinila z krádeže Pepsi a začala ji ohrožovat svým chodítkem.

Stařenka předvedla takovou scénu, že to už bylo moc i na personál celého obchodu. Jedna zaměstnankyně tak starou ženu z obchodu musela vyvést. Mladý chlapec za pokladnou se z celé situace rozbrečel a neustále se omlouval. Měl pocit, že vše zavinil špatným zaúčtováním limonády. Žena ho však ujistila, že za to nemůže a ať si z toho nic nedělá.

Původní snaha o nezištnou pomoc tedy skončila odhalením, že ne každý si pomoc zaslouží a někteří lidé ji dokonce berou jako samozřejmost, se kterou dopředu počítají. Celá událost se odehrála v době pandemie, kdy byla situace ve společnosti napjatá. Přesto, že pisatelka má v úmyslu i nadále pomáhat lidem, pokud to bude potřeba, přiznala, že to její důvěrou v lidi dost otřáslo.

Zdroj: Twice