Výchova dítěte občas vyžaduje důležité lekce. Jednu takovou dala své dceři mladá matka

Fotografie: Freepik

Každý zkušený rodič zcela jistě potvrdí, že výchova dítěte není snadnou záležitostí. Pokud matka i otec skutečně stojí o to, aby z malého stvoření vyrostl zodpovědný a dobrý člověk, musí jej vést správným směrem. Přístup k výchově je v mnoha ohledech rozdílný. Někteří rodiče nechávají své potomky vyrůstat jako „dříví v lese“, jiní jsou zase příliš přísní.

Zlatá střední cesta je možná tou nejlepší volbou. Jak se ale postavit k situaci, kdy dítě si věcí neváží a chová se lehkovážně a rozmazleně? Jedna mladá maminka z Ameriky se k tomu postavila po svém. O tom je tento příběh.

Vysněný penál na tužky 

Tento životní příběh poukazuje na život mladé Američanky Haley Hasselové a její šestileté dcery Presleigh. Haley je svobodnou matkou, která pracuje ve dne v noci jako servírka, aby své milované dítě uživila. Původně toužila stát se zdravotní sestřičkou, avšak momentální situace jí nedovoluje studovat a změnit povolání.

Své malé dcerce by žena snesla modré z nebe. Proto chtěla Presleigh udělat radost a zakoupila jí vysněný penál na tužky do školy. Holčička byla z dárku od matky nadšená a těšila se, až se jím pochlubí spolužákům. Když však nastal první školní den, malá slečna učinila nečekaný krok.

Fotografie: Pixabay

Sobeckost a lehkovážnost dcery rozčarovala matku

Když se Presleigh vrátila ze školy, zahodila svůj nový penál do odpadkového koše s tím, že ostatní děti mají stejný. Nejspíš čekala, že bude svým novým dárkem vynikat, avšak nestalo se tak. Když to uviděla její matka Haley, byla velmi rozčarovaná, proto se rozhodla v návalu vzteku uštědřit své malé dcerce důležitou lekci.

Z šuplíku vzala obyčejný plastový sáček na svačinu, nalepila na něj jmenovku s názvem „Presleighin penál na tužky“ a předala jej malé dívce. Ta se záhy rozplakala a zatoužila opět po svém vyhozeném penálu. Ale její maminka byla neoblomná.

Pověděla jí, že pokud si penálu nevážila, bude několik týdnů chodit do školy se svačinovým sáčkem, do kterého si vloží své tužky. Načež se Haley rozhodla vyhozený penál darovat dítěti, které pochází z velmi chudé rodiny a na penál nemá jeho rodina peníze. 

Fotografie: Freepik

Rozporuplné reakce na sociálních sítích

Haley se také učinila to, že svůj přístup k Presleigh zveřejnila na sociálních sítích, konkrétně tedy na Facebooku. Dokonce k příspěvku přidala fotografie své malé plačící dcerky, která v rukou dřímá plastový sáček jakožto náhradní penál do školy. Názory na její čin byly velmi rozporuplné. Mnohé matky se shodovaly na tom, že se jedná o soukromou záležitost, která neměla být rozhodně ventilovaná na veřejnosti.

Mladá matka tak získala přes 500 komentářů, a to jak souhlasných, tak i nesouhlasných. Haley si uvědomuje, že je občas ve výchově radikální, ale ničeho nelituje. Chce svou dceru naučit skromnosti. A co si myslíte o jejím počínání vy? Udělali byste to stejně?

Zkušená kuchařka rozhodně ví, co na talíři nejvíc rozehraje chuťové pohárky. Nejraději má tradiční českou kuchyni,... [Více o autorovi]