Dvojčata s Downovým syndromem chtěli dát k adopci. Na poslední chvíli je ale přepadl strach, který je donutil učinit zásadní rozhodnutí

Fotografie: Depositphotos

Julie se znovu vdala a netoužila po ničem jiném než mít se svým mužem dítě. A tak se také stalo. Po prvním synovi přišla dvojčata, která však celé rodině změnila život.

Člověk může mít spoustu plánů, ale život se často vydá zcela jiným směrem. Nejvíce to platí u dětí. Můžete si přát holčičku sebevíc, ale není ve vaší moci něco takového zařídit. Když se Julie McConnell znovu vdala, cítila, že jí život nabízí nový začátek. Z předchozího manželství měla už tři děti, ale samozřejmě toužila po dalším dítěti se současným manželem Danem. Tolik toužila po holčičce, že se jí nakonec narodili samí kluci.

Plány jsou plány a život je život

Když Julie otěhotněla, byla štěstím bez sebe. Samozřejmě manželům nezáleželo na pohlaví dítěte, hlavně, aby bylo zdravé. Ale znáte to, když něco opravdu chcete. Touha po dceři nepolevila. Jenže Julii a Danovi se narodil syn. A tak si později řekli, že se ještě jednou pokusí o dívku. Julie očekávala dvojčata.

Manželé čekali dva chlapce

Dvojčata měla být dva chlapci. Zde se potvrdilo, že jediné, na čem skutečně záleží, není pohlaví dítěte, ale jeho zdraví. Vzhledem k tomu, že Julii již bylo více jak 40 let, zvyšovala se u ní šance, že porodí dítě s Downovým syndromem. Rozhodla se proto, že se podrobí všem potřebným vyšetřením co nejdříve. Ukázalo se, že obavy v tomto případě byly na místě. Oběma dvojčatům byl diagnostikován Downův syndrom.

Fotografie: Pixabay

Příliš velká výzva pro manželský pár

Julie, které bylo tehdy 45 let, považovala výchovu dvou dětí se speciálními potřebami, kteří potřebují zvláštní pozornost a péči, v tomto věku za příliš velikou výzvu. Po domluvě s manželem se proto rozhodli, že dají děti k adopci. S pomocí organizace, která se zaměřuje na adopce dětí s Downovým syndromem rychle našli pár, který by byl ochotný dvojčata adoptovat.

Rodiče začali pochybovat

Když se blížil podpis veškerých potřebných dokumentů, aby mohla adopce proběhnout, Julie a Dan začali pochybovat. Otáleli a přemohl je strach. „Milujeme své děti bez ohledu na to, co se děje. Nejdříve bylo jednoduché rozhodnout se, že dáme dvojčata k adopci, ale pak nás ovládl strach,“ uvádí Julie.

Fotografie: Freepik

Když byla Julie ve třetím trimestru těhotenství, učinili s Danem konečné rozhodnutí. Děti k adopci nedají. Nyní si bez Mila a Charlieho svůj život nedokážou představit. Jsou vděční, že tenkrát své rozhodnutí přehodnotili.

Zdroj: YouTube / Inside Edition, The Sun

František je redaktorem s bohatými zkušenostmi v oblasti psaní článků pro online magazíny. Po absolvování všeobecného ... [Více o autorovi]