Má Downův syndrom a po narození byla opuštěna. Adoptoval ji homosexuál Lukáš a takhle žijí dnes

Fotografie: Freepik

Někteří lidé se dětí s postižením vzdají hned po narození. Tato holčička na tom byla stejně a později byla nabídnuta do 20 rodin. Nakonec ji adoptoval jeden muž.

V životě každého se může stát, že se rozhodne pro to, že si založí rodinu. V průběhu těhotenství se však žena může dozvědět o tom, že její potomek bude mít určitý handicap nebo nevyléčitelnou nemoc, která razantně zasáhne do života nastávajících rodičů. V tu chvíli mají rodiče možnost se rozhodnout, zda si dítě po narození nechají nebo zda jej odevzdají do ústavu, kde se o něj postarají odborníci. Tuto malou holčičku nikdo nechtěl kvůli tomu, že měla Downův syndrom, ale nakonec se jí ujal jeden muž.

Některé děti nechce nikdo adoptovat

Během 1 roku se narodí velké množství dětí, které jsou nakonec umístěny do dětských domovů. Tyto situace nastávají hlavně ve chvílích, kdy je dítě neplánované a mladá žena ještě není připravena na to, aby mohla vychovávat dítě. Dále existují i další situace, kvůli kterým jsou děti odloženy po porodu, ale důležité je, že je mnoho lidí a organizací, které se snaží těmto dětem najít nový domov. Novorozená holčička jménem Alba se dostala do stejné situace a hledala se jí dlouhodobě nová náhradní rodina.

Rodiny si často vybírají, jaké dítě chtějí

Jakmile se najde nějaká rodina, která chce adoptovat dítě, tak si většinou tato rodina hodně vybírá a chce, aby jejich dítě bylo roztomilé, dokonalé a mohli se s ním chlubit. Tito lidé však často nechápou, že o tom adopce vůbec není. Adopce by měla být primárně o tom, že je člověk připraven na to, dát nějakému dítěti domov a nabídnout mu možnosti, které by v dětském domově nebo v jiné organizaci nemělo.

Děti s postižením to mají těžké

Většina adoptivních rodičů si nevybírá ty děti, které mají nějaký handicap. To pro ně totiž bývá velkou překážkou a nedokáží si představit, že by se o takové dítě měli starat. Z tohoto důvodu většina handicapovaných dětí zůstává v dětských domovech velmi dlouho a málokdy se stává, že si je někdo adoptuje. Podobě na tom byla malá holčička Alba, která byla ihned po narození nabídnuta k adopci.

novorozená holčička
Fotografie: Freepik

Alba byla nabídnuta do 20 rodin

Ihned po narození bylo u Albi zjištěno, že má Downův syndrom a možná, že právě z tohoto důvodu se jí její rodiče vzdali. Takto malé miminko bylo tedy nabídnuto do 20 rodin, ale ani jedna z oslovených rodin Albu nechtěla. Na seznamu zájemců o adopci byl zaregistrovaný také muž jménem Lucas, který čekal hodně dlouho na to, až se mu vůbec někdo ozve.

Homosexuální muž měl zájem o adopci holčičky

Muž Lucas pochází z Itálie a netají se tím, že je homosexuál. Vždy si přál mít dítě, a proto se zapsal do zájemců o adopci. Byl však zařazen na konec seznamu, a ještě ke všemu mohl adoptovat pouze dítě s handicapem nebo dítě s problémovým chováním. Když mu nabídli, že může adoptovat Albu, ihned se za ní vydal. Při jejich prvním seznámí bylo Albě teprve 12 dní a Lucas ihned věděl, že se o ní chce postarat. Postupem času si k sobě oba našli cestu a Alba a Lucas jsou nyní skvělou rodinou.

Zdroj: Newsner

František je redaktorem s bohatými zkušenostmi v oblasti psaní článků pro online magazíny. Po absolvování všeobecného ... [Více o autorovi]