Mladý pár adoptoval 15 let stará embrya. Když na ultrazvuku uslyšeli lékařova slova, přemohl je pláč

Fotografie: Depositphotos

Mladí manželé mají už celkem pět dětí. Dvě starší ratolesti se k nim dostaly skrz klasický proces adopce, trojčata si však maminka sama porodila.

Věděli, že chtějí mít děti. Kolik jich však bude, to nikdy neplánovali. Byli otevřeni i případné adopci. Jakmile se jim po nějakou dobu nedařilo počít, definitivně se rozhodli si děti osvojit. Na adopci samotné by nebylo nic až tak výjimečného. Pozornost si získali ve chvíli, kdy adoptovali 15 let zmrazená embrya, a dali tak šanci na život třem roztomilým holčičkám.

Zprvu adoptovali dva potomky

Manželé Aaron a Rachel Halbertovi berou děti jako požehnání od Boha. Nikdy neřešili ani barvu pleti. Když sami nemohli počít přirozenou cestou, osvojili si hned dvě černošské děti, holčičku a chlapečka. Přestože žijeme v 21. století, oba přiznávají, že se běžně setkávají s pohledy udivených lidí, když vidí bílý pár se dvěma tmavými dětmi.

Nikdy to však neřešili, barva pleti v jejich životě nehraje žádnou roli. Když adoptované děti trochu povyrostly, začali rodiče přemýšlet o dalších potomcích. V tu dobu se dozvěděli, že existuje i adopce zmražených embryí. Podle odhadů je ve Spojených státech téměř milion zmražených embryí, u kterých jejich rodiče povolili adopci.

Rozhodli se opět pro děti s tmavou pletí

Často se jedná o embrya, jež se oplodnila do zásoby. Páry, které podstupovaly umělé oplodnění, si často nechaly vzít více vajíček, aby se zvýšila pravděpodobnost početí. Aby tato embrya mohla být poskytnuta neplodným párům, museli jejich biologičtí rodiče povolit adopční proces.

Fotografie: Freepik

Protože manželé Helbertovi měli dvě černošské děti, rozhodli se, že chtějí, aby i jejich budoucí sourozenci měli tmavou pleť. Proto adoptovali 15 let stará embrya afroamerických dvojčat. Po rozmrazení pak byla embrya Rachel zavedena. Vše ale neprobíhalo úplně podle plánu. Alespoň Rachel měla silný pocit, že je něco v nepořádku, a tak ještě dva dny před první těhotenskou kontrolu odjela na pohotovost.

Při ultrazvuku zažili rodiče šok

Lékař Rachel prohlédl a sdělil manželům šokující zprávu. Nejenže je vše v naprostém pořádku a embrya se ujala, navíc se jedno z nich rozdělilo, takže čekají trojčata. Když Rachel slyšela lékařova slova, přemohl ji pláč. Vzpomíná, že to byla směsice nevýslovného štěstí, ale také trocha strachu, protože si nebyla jistá, zda zvládnou starost o tři malé děti.

Těhotenství nakonec proběhlo bez komplikací a tři krásné holčičky přišly na svět v osmém měsíci. Nyní se mají rodiče co otáčet, protože péče o 5 malých dětí je opravdu náročná. Oba však berou své děti jako nevýslovné požehnání a nikdy by neměnili. Sami také propagují možnost adopce embryí, která by podle nich měla dostat šanci na život.

Zdroj: Nuntium

František je redaktorem s bohatými zkušenostmi v oblasti psaní článků pro online magazíny. Po absolvování všeobecného ... [Více o autorovi]

Buďte první kdo přidá komentář

Napište komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.


*