Pětiletá holčička čekala na adopci. Při soudním řízení, kde se rozhodovalo o její budoucnosti, do místnosti přišel někdo, kdo celý proces obrátil naruby

Fotografie: Pixabay

Osudy malých obyvatel dětských domovů nejsou právě záviděníhodně. U malé Danielle se však mělo všechno již brzy změnit.

Osud si s námi leckdy dokáže nepěkně pohrát. Ovšem v případě malých dětí máme tendenci rány, které nám udílí, vnímat ještě o něco intenzivněji a nespravedlivěji. A když už to vypadá, že je všechno na dobré cestě, může si s námi ještě nepěkně zahrát. Anebo nám alespoň způsobit pořádný šok. A přesně to se stalo malé Danielle.

Fotografie: MaxPixel

Jak se vlastně pětiletá holčička dostala k adopci

Z jistého úhlu pohledu by se dalo říct, že tahle holčička patří k těm šťastnějším dětem. Rodiče ji totiž opustili v době, kdy byla ještě hodně malá. Vůbec si na ně tedy nepamatuje. Měla také pořádnou „kliku“ a téměř vzápětí se dostala do pěstounské rodiny, jež se s ní téměř okamžitě sžila. Bohužel něco podobného nebývá tak úplně pravidlem a existují i děti, které se do ústavů vracejí stále dokola, zlomené dalším a dalším zklamáním.

Fotografie: Freepik

To však naštěstí nebyl případ téhle roztomilé dívenky. Její náhradní rodiče si ji zamilovali a oblíbili do té míry, že velmi brzy iniciovali standardní adopční proces. Trvalo však pět let, než se vše konečně dostalo do soudní síně, kde mělo padnout finální rozhodnutí. Malá Danielle i všichni ostatní byli samozřejmě trochu nesví a netrpěliví. Jednalo se přece jen o výjimečný den.

Danielle zůstala v šoku, když spatřila příchozí

Takže i když život nerozdal Danielle zpočátku karty právě spravedlivě, vypadalo to, že je vše na dobré cestě. Pak se ovšem stalo něco, co z tohoto jedinečného dnu udělalo něco ještě mnohem kouzelnějšího a neuvěřitelnějšího. Do místnosti totiž nevstoupila její „běžná rodina“, ale někdo mnohem výjimečnější.

Fotografie: Pexels

Tedy alespoň pro Danielle, o níž sociální pracovnice věděly, že zbožňuje disneyovské princezny se vším všudy. Na svůj výjimečný den se samozřejmě oblékla do šatiček s korunkou, ale určitě ji překvapilo, když si náhle podobnou ozdobu nasadila i soudkyně. Vzápětí se otevřely dveře a malá dívenka zůstala v úžasu. Do místnosti si to totiž nakráčela celá disneyovská rodina.

Sněhurka, Locika a ty další pro výjimečné přijetí

V čele šla Daniellina nejoblíbenější Sněhurka, ale nechyběla ani Locika, Elsa z ledového království, Aurora (nám známá jako Růženka), Bella nebo pohádkový princ. Danielle potom vysvětlili, že ji tímto do své rodiny přijímají jako princeznu a milovaného člena. Na něco takového tahle okatá malá kráska určitě jen tak nezapomene.

O všem se můžete přesvědčit na videu. Je úžasné, že s rodinou celou hru skvěle sehráli i sociální pracovníci, díky nimž bylo koneckonců něco takového možné. Malé holčičky si zkrátka zaslouží být nejméně jednou v životě za princeznu a u takových, jako je Danielle, to pak rozhodně platí dvojnásob.

Zdroj: UberAlles

František je redaktorem s bohatými zkušenostmi v oblasti psaní článků pro online magazíny. Po absolvování všeobecného ... [Více o autorovi]