Hluché štěně z útulku dlouho nikdo nechtěl. Nakonec ho adoptoval hluchoněmý mladík a trénuje ho jedinečným způsobem

Fotografie: Depositphotos

Osud svedl dohromady hluchého člověka a hluchého psa. Vzniklo to nejpevnější a nejoddanější přátelství, které si jen lze na světě představit.

Hluchý kříženec černého labradora jménem Emerson skončil se svými sourozenci v útulku. Zatímco ostatní rychle našli nový domov, posledního pejska dlouho nikdo nechtěl. Nakonec našel toho nejlepšího páníčka, jakého si mohl přát. Adoptoval ho mladý hluchoněmý muž a je mu tím vůbec nejlepším páníčkem. Nejenže mu nevadí, že je psík hluchý, ale dokázal se s ním sžít a trénuje ho s pomocí znakové řeči a gest. Když se ti dva poprvé setkali, pejsek okamžitě věděl, že patří k sobě.

Smutný příběh se šťastným koncem

Emersona a jeho sourozence zachránila nezisková organizace NFR Maine z útulku na Floridě, který byl proslulý zdejší psí úmrtností a neuspokojivými podmínkami, jež zde panují. Všem psíkům dopřáli lékařské ošetření a dobu na zotavení a štěňátka rychle našla nové domovy.

Fotografie: Unsplash

Až na Emersona.Emerson měl záchvaty, nebyli jsme si jistí proč,“ vysvětlila pracovnice záchranné stanice, kam se psík po převozu z Floridy dostal. „Poté, co byl hospitalizován, mu lékaři diagnostikovali parvovirus (v Česku známý jako psinka pozn. red.). V útulku jsme se také dozvěděli, že je hluchý a možná i zrakově postižený,“ dodala. Nemoc se nakonec podařilo štěněti vyléčit.

Hluchému hluchý nevadí

Nik Abbott je mladý muž z amerického státu Maine, který se jednoho dne na Facebooku dočetl o tom, že existuje malé černé štěně, jež nemůže najít páníčka, protože je hluché. Narodil jsem se hluchý. A řekl jsem si: Jé, on je taky hluchý! Možná bych se na něj mohl jít podívat,“ vzpomíná Nick Abbott na svou první reakci ohledně psíka pro regionální mainskou televizi Wabi.

Když pak vešel do útulku a poprvé se s psíkem setkal, okamžitě bylo jasné, že oba patří k sobě. „Přišel ke mně, sotva jsem vkročil do dveří. Sedl si mi k nohám a zůstal tam,“ usmívá se Abbott. „Takže se dá říct, že si mě tak nějak vybral. Hned na místě jsem věděl, že si budeme docela dobře rozumět.“

A nemýlil se. K výcviku pejska používá Nick gesta a vizuální příkazy. Kupříkladu povel „sedni“ naznačuje pohybem ruky do tvaru S, přímá linie pak znamená „lehni“. Jejich perfektní souhru zachycuje i video, které se zanedlouho objevilo na serveru YouTube a nasbíralo už přes tři sta tisíc zhlédnutí. Lepšího kamaráda už si Emerson ani Nick nemohli přát.

Zdroj: Newsner

František je redaktorem s bohatými zkušenostmi v oblasti psaní článků pro online magazíny. Po absolvování všeobecného ... [Více o autorovi]