Jeden telefonát na tísňovou linku změnil policistovi navždy život. Rozhodnutí nelituje

Fotografie: Depositphotos

Práce u policie bývá psychicky velmi náročná. Ani samotní policisté někdy nejsou připraveni na situace, které je potkají. Jedna taková Brianu Zachovi navždy změnila život.

Během pracovní směny v roce 2018 obdržel policista Brian Zach anonymní hovor z tísňové linky, na jehož základě vyjel prověřit možné domácí násilí do dříve bezproblémové domácnosti. Ovšem to, co se zprvu zdálo jako rutinní výjezd, mu navždy změnilo život. Podmínky, v nichž našel dvouletou dívku, jím natolik otřásly, že se odhodlal jen k málo pravděpodobnému činu. Nyní, když se ohlédne zpět, ví, že se rozhodl správně a svého rozhodnutí nelituje.

Dva dospělí byli okamžitě zatčeni

Když seržant Brian dorazil před dům, kde žila tehdy dvouletá Kaila se svojí biologickou matkou a otčímem (matčiným přítelem, který si ji osvojil), nic nenasvědčovalo tomu, že se v domě děje něco nepatřičného. Ovšem poté, co policisté vešli do domu, bylo jim jasné, že dorazili právě včas. V rohu jedné z místností se krčila malá dívka, jejíž hlavička byla na první pohled poznamenána surovým bitím.

Fotografie: Freepik

Kromě podlitiny u oka, které bylo rovněž opuchlé, byla na jejím obličeji patrná drobná poranění svědčící o surovém bití. Kailina matka a její přítel byli proto na místě zadrženi a převezeni na stanici. Na policejní stanici odvezl seržant Brian i malou Kailu. Společně s holčičkou poté čekal na pracovníka sociální služby. Během několikahodinového čekání si dvojice krátila čas sledováním kreslených filmů, povídáním a malováním.

Mezi policistou a dívkou se vytvořilo silné pouto

V jeden moment Kaila chytila Briana za ruku a začala ho hladit. Byl to právě tento okamžik, který policistu nejvíce zasáhl. Poté, co dívku odvedl sociální pracovník, se nemohl zbavit myšlenek na její další osud. Bál se, aby se opět nedostala k lidem, kteří ji nebudou milovat a kteří ji budou týrat. O svých obavách a poutu, jež se mezi mužem a holčičkou vytvořilo, řekl Brian i své manželce. Druhý den se rozhodl kontaktovat sociální službu a informoval se o budoucím osudu malého dítěte.

Fotografie: Freepik

Sociální pracovník na něj ovšem místo odpovědi vyrukoval s otázkou, zdali se nechce stát jejím pěstounem on – vzhledem k poutu, které tak rychle navázali. Brian o této možnosti dále hovořil se svojí manželkou a na pěstounství se po dlouhé debatě shodli. Kaila tak našla svoji milující rodinu. Aby toho však nebylo málo, o dva roky později – v prosinci 2020, se Brian s manželkou rozhodli dívku adoptovat. Když policista nyní své rozhodnutí hodnotí, poukazuje, že bylo tím nejlepším, co v životě udělal.

Zdroj: YouTube / Inside Edition

František je redaktorem s bohatými zkušenostmi v oblasti psaní článků pro online magazíny. Po absolvování všeobecného ... [Více o autorovi]