Spotřebiče, které za žádných okolností nezapojujte do prodlužovačky zároveň s ostatními zařízeními

Fotografie: Depositphotos

Pamatujte na to, že ne všechna zařízení by měla být vždy zapojena do stejného prodlužovacího kabelu, protože nemusí mít správný konec.

Zásuvek není doma nikdy dost a z toho důvodu má asi většina z vás několik rozdvojek, které dokáží zjednodušit každodenní život. V ložnici můžete například současně nabíjet svůj smartphone, zapnout topení, sledovat televizi a mít u postele malé noční světýlko. A k tomu stačí jeden prodlužovací kabel. Jenže v nejhorším případě se mohou elektrické dráty přehřát a způsobit požár v domácnosti.

Mikrovlnná trouba

Toto zařízení vyžaduje velké napájení, proto musí být zapojeno do vlastní zásuvky. Výkon některých mikrovlnných trub totiž dokáže převýšit i výkon praček. Z toho důvodu je nejlepší nápad zapojit ji do vlastní zásuvky. Určitě nechcete kvůli mikrovlnné troubě vyhořet. Takže si na to dejte pozor.

Fotografie: Depositphotos

Toustovače a kávovary

Výrobci toustovačů doporučují dát ho na místo, kde bude mít jednu zásuvku jen sám pro sebe. Pokud jste se někdy podívali dovnitř toustovače, víte, že má uvnitř svazek drátů, které se při zapnutí zahřejí. Právě proud potřebný k zahřátí těchto vodičů může snadno způsobit přehřátí prodlužovacího kabelu. A to stejné platí i pro kávovary, které spotřebovávají hodně energie.

Lednice a mrazák

Lednice a mrazák musí být zapojeny neustále a spotřebovávají opravdu hodně energie. Může dávat smysl to, zapojit je do jedné rozdvojky, ale rozhodně to není dobrý nápad. Nikdy o tom ani neuvažujte. Pokud je to ale opravdu nutné a nemáte jinou možnost, musí být kabel velmi kvalitní. Takže si to raději pořádně rozmyslete.

Fotografie: Pexels

Topení nebo klimatizace

Topení je jedno z nejčastějších příčin požárů. Ohřívače, stejně jako klimatizace, jsou navrženy tak, aby se zapínaly a vypínaly, i když jsou v provozu. Vždy ale spotřebovávají velké množství elektřiny, což může přetížit prodlužovací kabel. Proto byste se měli poohlédnout o velmi kvalitním kabelu, ten se totiž umí automaticky vypnout.

Zdroj: BobVila

František je redaktorem s bohatými zkušenostmi v oblasti psaní článků pro online magazíny. Po absolvování všeobecného ... [Více o autorovi]