Špatné používání prodlužovačky vás může stát bydlení. Vyvarujte se nejčastějších chyb, před kterými varují i hasiči

Fotografie: Depositphotos

V každé domácnosti se určitě nachází alespoň jeden prodlužovací kabel. Rozhodně byste s ním však neměli dělat tyto věci. Varují před tím i hasiči.

Prodlužovací kabely a vícenásobné zásuvky jsou v domácnosti velmi užitečným vybavením, ale pozor na nebezpečí, které může vzniknout, když nerespektujete určitá pravidla. Výrobce prodlužovacích kabelů vydal varování, aby veřejnost upozornil na rizika těchto výrobků, zejména při použití s ​​přenosnými ohřívači. K těm se totiž hodně lidí rádo vrací, když je venku velká zima. Ale je to dost nebezpečné.

Fotografie: Depositphotos

Vyvarujte se přehřátí

Elektrický požár začne, když se kabel nebo zařízení abnormálně zahřejí. V tomto případě může dojít jen ke 2 závěrům – vznícení materiálů, nebo ke zkratu. Nezáleží na tom, jestli máte starý nebo nový kabel, riziko požáru elektrickým proudem je reálné v obou případech. V ložnicích nebo obývacích pokojích jsou prodlužovací kabely, ke kterým jsou připojeny telefony, lampičky nebo další zařízení, poměrně časté.

Pravidla pro použití kabelů

Nejdůležitější je zajistit, aby proud odebíraný všemi zařízeními připojenými k prodlužovacímu kabelu nepřekračoval proudový limit na něm uvedený, aby nedošlo k jeho přehřátí. Nikdy byste neměli nechávat prodlužovací kabel připojený k zásuvce, aniž by byl připojen k elektrickému zařízení. Je nutné ho odpojit, jakmile už ho nebudete potřebovat. Umístěte tento kabel daleko od nábytku, záclon a jiných hořlavých látek.

Fotogorafie: Depositphotos

Nikdy nedovolte, aby se prodlužovací kabel dostal do kontaktu s vodou. Vyhněte se dlouhodobému používání těchto elektrických zařízení. Pravidelně kontrolujte, zda detektor kouře funguje správně, abyste se nestali obětí požáru v domě. Také byste nikdy neměli do prodlužovacího kabelu zapojovat další prodlužovací kabel. Zkrátka dávejte velký pozor, aby nedošlo k nějakému neštěstí.

Zdroj: WalbNews

František je redaktorem s bohatými zkušenostmi v oblasti psaní článků pro online magazíny. Po absolvování všeobecného ... [Více o autorovi]