Dojemná radost ze shledání psa s veterinářem, který mu zachránil život, doslova vyráží dech. Video viděly už stovky tisíc lidí

Fotografie: Depositphotos

Mladý pes byl ponechán napospas zničujícímu požáru. Poté, co mu veterináři zachránili život, nemohl jim přestat děkovat. Jeho reakce dojala miliony lidí.

Když v březnu roku 2017 přijeli hasiči k požáru ve městě West Palm Beach (Florida, Spojené státy americké), nestačili se divit. Ke stromu byl tlustým řetězem přivázán mladý pes, který se zoufale snažil dostat z dosahu plamenů. V době, kdy se ho podařilo hasičům odvést do bezpečné vzdálenosti, měl na těle již četné popáleniny. Zvíře bylo proto převezeno na veterinu, kde mu zvěrolékaři poskytli potřebnou péči. Poté, co se pes zotavil, přišel se na své zachránce podívat. Jeho reakce se stala hitem internetu a některé uživatele dohnala k slzám.

Zvíře měl stihnout krutý osud

Jednoho večera, na konci března roku 2017, byl přivolán místní hasičský sbor k rozsáhlému požáru v americkém městě West Palm Beach. Lokalita, kterou požár zachvátil, byla táborem bezdomovců – ti v době příjezdu hasičů oblast již dávno vyklidili. Jediné, co po nich (kromě některých věcí) zůstalo, byl k hořícímu stromu přivázaný hlídací pes. Z řetězu, jímž byl připoutaný, se nedokázal vymanit, a tak se snažil dostat co nejdál z dosahu plamenů. Ty byly bohužel velmi blízko a poraněný pes kňučel bolestí.

Naštěstí jsou hasiči pro případy, kdy musí překonávat překážky, vybaveni, a tak psa od stromu okamžitě odřízli. Velitel zásahu – Greg Gordon, později vypověděl, že měl o život psa, který očividně psychicky i fyzicky strádal ještě před požárem, nemalé obavy. Pes, který dostal jméno Smokey (česky Kouř), byl kromě vážných popálenin na hřbetě a zadních nohách pohublý, vystrašený a nervózní. Hasiči nejprve zkontaktovali záchrannou stanici Peggy Adams Animal Rescue, avšak její pracovníci záhy zjistili, že Smokey potřebuje odbornou péči.

Týdny rehabilitací i dojemné shledání

Pes byl proto převezen ke specialistům v Jupiter Pet Emergency & Specialty Center (JPESC), kde strávil několik týdnů. Během léčby, kdy ho ošetřoval doktor Federico Latimer se svým týmem, dostal několik krevních transfúzí, každý den absolvoval koupele a výměny obvazů, a také podstoupil ošetření v hyperbarické komoře, které mu pomohlo zmenšit otoky a zmírnit bolesti. V průběhu procesu zotavování ho pravidelně navštěvovali hasiči, kteří ho zachránili – velitel Greg Gordon se dokonce rozhodl, že se psa ujme, dokud mu nenajdou vhodnou rodinu.

Týden poté, co si Gordon vzal Smokeyho domů, následovala kontrola v JPESC. V momentě, kdy pes uviděl doktora Latimera, který mu zachránil život, vytrhl si Gordonovi a běžel směrem k veterináři. Vzápětí na něj vyskočil a začal ho olizovat a „objímat“. Dojemné shledání zachytil jeden z Latimerových kolegů, který ho sdílel na sociálních sítích. Video vzbudilo všeobecný ohlas a dojalo nespočet uživatelů internetu. Vděčnost a láska, kterou Smokey při kontrole prokázal, motivovala další členku záchranného týmu – Katelyn Thomas, aby si psa oficiálně adoptovala.

Zdroj: Sosialnytt

František je redaktorem s bohatými zkušenostmi v oblasti psaní článků pro online magazíny. Po absolvování všeobecného ... [Více o autorovi]