Policisté zasahovali u hořícího přívěsu. Uvnitř našli zebry, velbloudy a poníka

Fotografie: Jiří Sedláček / Creative Commons / Attribution-Share Alike 3.0

Do nevšední situace se dostali policisté v Indianě. Museli zasáhnout u hořícího přívěsu, jehož obsah dokázal způsobit nejen zmatek, ale i zastavení dopravy na několik hodin.

Hlášení o tom, že na dálnici se vyskytuje přívěs, který zachvátily plameny, by se mohlo jevit jako zcela běžné. Neobvyklé bylo to, co se v přívěsu nacházelo. Nejednalo se totiž ani o zboží, ani o lidi, ale o zvířata. Uvnitř přívěsu, který vzplanul, se nacházelo několik cirkusových zvířat.

Nebylo na co čekat, museli jednat

Policie na dálnici v Indianě narazila na přívěs, jenž se nacházel v plamenech. Neváhali a ihned začali jednat, rozhodně ale nečekali, že se vydávají na pomoc několika cirkusovým zvířatům. Podle webu BBC bylo během zásahu zachráněno celkem 10 zvířat. Jednalo se o pět zeber, čtyři velbloudy a jednoho poníka. Všem těmto zvířatům včasný zásah policejní jednotky zachránil život.

Silnice, kde se hořící přívěs nacházel, byla ihned uzavřena. Přesto se na místě našli odvážlivci, kteří si tento jedinečný průvod potřebovali zachytit na kameru, videozáznam ze záchrany několika živočichů se během chvíle dostal na internetový server YouTube. I přesto, že požár přívěsu byl velmi rozsáhlý, ani jedno ze zvířat neutrpělo vážné poranění.

Řidič dokázal z kabiny vystoupit, zvířata si poradit neuměla

Ve chvíli, kdy na místo dorazila policie, byl řidič vozu v pořádku mimo požár, zvířata ale nikoliv. Museli tedy ihned jednat, aby nebohé tvory z pasti, která by zcela jistě znamenala jejich smrt, vysvobodili. To se jim nakonec povedlo a po silnici bylo všech 10 zachráněných zvířat odvedeno do bezpečí.

Šestinohé štěně bylo nalezeno opuštěné před obchodem. Unikátní operace proběhla v pořádku

Řidič i policisté byli následně v nemocnici vyšetřeni kvůli nadměrnému nadýchání kouřem, nakonec ale mohli být v klidu propuštěni, protože byli zcela v pořádku. Z předběžného vyšetření, které policie na místě provedla, vyšlo najevo, že k požáru došlo vlivem selhání zařízení. Nejedná se o jediný požár, u nějž byla přítomna zvířata. Nedávno jsme čtenářům deníku SvětKreativity přiblížili hrdinský čin psa, který při požáru zachránil celou rodinu.

Veškerý volný čas trávila s prsty na klávesnici. Psaní článků se časem stalo jejím největším koníčkem. Neustále ... [Více o autorovi]