Pes byl během osudné noci na hausbótu jediný vzhůru. Všiml si požáru a zachránil celou rodinu

Fotografie: MonicaDoesPhotography / Public domain

Každý pes, který je v útulku, doufá, že najde nový domov plný hodných lidí. Díky pěstounským programům mohou být psi s rodinou alespoň na nějakou dobu.

Útulky pro psy, které mají pěstounské programy, zařizují, aby se pes z útulku dostal a mohl si zvyknout na život v novém domově, zatímco čeká, až ho někdo adoptuje na stálo. Pěstounská rodina mezitím zjistí, jaký vztah si mohou vytvořit s oním psem a zda jsou schopní se o něj starat už napořád. Pro jednu rodinu bylo takovéto pořízení psa velmi dobré rozhodnutí, protože jim pak zachránil život.

Nejtišší pes v útulku zachránil lidské životy

Každý, kdo si adoptuje zvíře z útulku, mu dává druhou šanci na život. Lepší život, něž dosud zažilo. Z útulku Portsmouth Humane Society si díky pěstounskému programu pořídili velkého pyrenejského psa Christopher Cushna a Shiela Jones. Podle vedení útulku je pes „jemný obr“ a zároveň byl tento obr jménem Moose nejtišším psem zde. Nová pěstounská rodina ale zjistila, že přestože je Moose velmi tichý, přesně ví, kdy se ozvat.

Jednoho dne spala pětičlenná rodina na hausbótu, když je jinak velmi tichý pes náhle probudil. V přístavu totiž vypukl požár a velmi rychle se šířil, což si naštěstí rychle uvědomili i členové rodiny. Oheň v přístavu zničil velké množství lidí, ale pěstounské rodině Moose se naštěstí podařilo včas uniknout. Celá rodina již byla bezpečně na břehu, když jejich loď také začala hořet.

Nový a stálý domov pro Moose

Moose tak sklidil veškerou zásluhu na tom, že je vzbudil a že je rodina ještě naživu. Christopher při rozhoru pro WTKR řekl: „Kdyby tam Moose nebyl, byla by to přinejmenším velmi nouzová evakuace.“ Kdyby je pes nevzbudil, byli by rozespalí a nepřipravení. Moose dokázal eliminovat překvapení a získat celé rodině čas na bezpečné opuštění lodi. Podle Christophera si rodina ráda myslí, že jim Moose oplatil laskavost za to, že mu dělají pěstouny.

Pejsek se v hořícím domě obával nejhoršího. Tento chrabrý policista situaci zachránil na vlastní riziko

Moose byl díky své statečnosti adoptován do nového domova hned druhý den po požáru. Toto rozhodnutí se však později ukázalo jako špatné, a tak ho rodina vrátila do útulku. Po tomto těžkém začátku si ale Moose našel skutečnou rodinu, se kterou už bude navždy. Když se Ciara Hill a její manžel z Virginie ze zpráv dozvěděli, že je Moose zpět v útulku, adoptovali ho. Pro Ciaru bylo těžké se do něj nezamilovat a nejspíše je to vzájemné, neboť se u nich Moose už zabydlel a ostatní zvířata ho přivítala vřele.

Zdroj: The Animal Club

František je redaktorem s bohatými zkušenostmi v oblasti psaní článků pro online magazíny. Po absolvování všeobecného ... [Více o autorovi]