Zdánlivě obyčejný porod se zapsal do knihy rekordů. Lékaři pro to neměli vysvětlení

Fotografie: Depositphotos

Mladá maminka čekala podle lékařů sedmerčata. Ačkoliv jí byla věnována mimořádná péče, až při porodu lékaři zjistili, že přehlédli jednu celkem podstatnou věc.

Server Topky přinesl zprávu o 25leté ženě z afrického Mali, která očekávala narození hned sedmi dětí. To je samo o sobě naprosto mimořádné. Byla dokonce převezena do Maroka, kde disponují mnohem lepší zdravotnickou péčí. Těhotenství proběhlo bez komplikací a ženě se podařilo děti donosit až do 30. týdne těhotenství. Když však došlo na samotný císařský řez a lékaři vytahovali z dělohy jedno novorozeně za druhým, zjistili, že ještě něco přehlédli.

Putovala na soukromou kliniku v jiném státě

Halima Cissé a její děti se zapsaly do Guinessovy knihy rekordů. Na to, že se tato žena z afrického Mali stane světovou rekordmankou, se však přišlo až během jejího porodu. Všichni totiž předpokládali, že očekává sedmerčata. I to je samozřejmě mimořádná věc, a proto mladou maminku převezli z rodného Mali na soukromou kliniku Ain Borja v marocké Casablance.

Po necelých dvou měsících nadstandardní péče v nemocnici se miminka rozhodla přijít na svět. Porod probíhal císařským řezem. Poté, co se narodilo sedm dětí, však lékaři zjistili, že v děloze jsou ještě další dvě, které předtím na ultrazvuku nikdy neviděli. Halima se tak stala matkou jediných devaterčat na světě. Pět holčiček a čtyři chlapci však nejprve putovali do inkubátorů.

6 týdnů po porodu jí lékař sdělil zásadní novinku. V nemocnici nikdy nic takového neviděli

Překonala rekord z roku 2009

V Maroku strávily děti pod dohledem lékařů několik měsíců, než se mohly vrátit zpět do Mali. To, že všechny přežily a jsou zdravé, je naprosto unikátní.Všichni mají různé povahy. Někteří jsou tiší, zatímco jiní dělají více hluku a hodně pláčou. Někteří chtějí být neustále nošeni. Všichni jsou velmi odlišní, což je zcela normální,“ citovalo spokojeného otce BBC.

Nějakou dobu však trvalo, než komisaři z Guinessovy knihy rekordů vše prošetřili, ale dnes už se Halima pyšní oficiálním certifikátem, který ji označuje za matku, jež porodila nejvíce živých dětí během jednoho těhotenství. Tento rekord doposud držela Nadya Suleman, která v roce 2009 porodila živá osmerčata. Na SvětěKreativity si také můžete přečíst o paterčatech, která byla pro jejich neplodné rodiče zázrakem.

Veškerý volný čas trávila s prsty na klávesnici. Psaní článků se časem stalo jejím největším koníčkem. Neustále ... [Více o autorovi]