Pár se snažil celých 8 let počít miminko. Pak jim nastal velmi vzácný případ, který se vyskytuje v 1 z 70 000 000 těhotenství

Fotografie: Kralizec / Creative Commons / Attribution 2.0

Tito partneři se snažili o miminko dlouhé roky, ale stále nic nevycházelo. Pak se ale během vyšetření objevilo něco velmi zvláštního. A oba byli v šoku.

Ashley a Tyson z Utahu v USA se pokusili o umělé oplodnění během července roku 2014. Tuto možnost si nechávali jako poslední šanci a pro Ashley to byla poslední varianta, jak otěhotnět. Pár byl proto velmi nadšený a také netrpělivý, zda právě tohle povede k tolik vytouženému miminku. Lékaři ale naštěstí našli dvě embrya, která se dala umístit do její dělohy. Zbývalo jen doufat, že se aspoň jedno uchytí. Což se také stalo.

Když se věci nečekaně obrátí k lepšímu

O dva týdny později obdržel pár šťastnou zprávu – žena byla těhotná. Ale to nebyl konec, protože tu hrál roli velmi zvláštní a vzácný fenomén. V 17. týdnu těhotenství byl pár na svém prvním ultrazvuku a překvapením nebyl konec. Nechytlo se totiž jen jedno nasazené embryo, ale obě. A obě se také rozdělila. To znamená, že Ashley a Tyson v tu chvíli nečekali dvě děti, ale dva páry zcela identických dvojčat. To byla zcela nová situace.

Jde o velmi vzácný případ, který se vyskytuje jen v jednom ze 70 000 000 těhotenství. Ačkoli byli rodiče v šoku, protože se musí najednou postarat o 4 děti, tato zpráva je neuvěřitelně potěšila. Takže se už jen těšili na to, až se stanou rodiči a jejich rodina se najednou tolik rozroste. Pozitivní také je, že celé těhotenství proběhlo naprosto bez komplikací, a Ashley tak porodila 4 zdravé holčičky.

Hodně sledujících na sociálních sítích

Pár si ve svém nadšení založil také instagramový profil. Mnoho lidí tak může sledovat životní cestu všech dívenek, případně se jinak podílet na nepochybně zvláštním rodinném životě. Čtyřčata jsou obecně mnohem vzácnější než dvojčata nebo trojčata. V roce 2007 jich bylo asi 3 556 zachycených po celém světě. Stávají se ovšem čím dál tím víc běžnější, za což mohou různé způsoby léčení neplodnosti. Respektive podpory plodnosti.

 

Zobrazit příspěvek na Instagramu

 

Příspěvek sdílený Gardner Quad Squad (@gardnerquadsquad)

Hodně případů čtyřčat sestává ze směsi identických dvojčat a fraternálních sourozenců. Další možnosti jsou pak tři identická a jedno fraternální, dvě identická a dvě fraternální nebo dva páry identických. Jedním z nejslavnějších případů čtyřčat byla ta genainská z roku 1930. U všech čtyř se totiž postupně vyvinula schizofrenie. Nezbývá tedy, než této rodině popřát hodně štěstí do budoucna.

Zdroj: People

František je redaktorem s bohatými zkušenostmi v oblasti psaní článků pro online magazíny. Po absolvování všeobecného ... [Více o autorovi]

Buďte první kdo přidá komentář

Napište komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.


*