Žena zemřela při porodu. Tato komplikace vzniká u 1 z 80 000 případů. Po 24 hodinách nastal zázrak

Fotografie: Nevit Dilmen / Creative Commons / Attribution-Share Alike 3.0

Doslova zemřela při porodu. Ani poté, co ji lékaři oživili, nebyla její prognóza dobrá. Co se však stalo za pár dní, nechápal nikdo z nich.

Manželé byli teprve tři roky a čekali své druhé dítě. Podle deníku Newly však u porodu došlo k velmi vzácné komplikaci. Plicní embolie způsobila mladé ženě klinickou smrt. To, co se však odehrálo potom, nedokáží lékaři dodnes vysvětlit. Byla to slova, která jí manžel pošeptal, nebo tisíce lidí, kteří se za ni po celém světě modlili?

Život ohrožující komplikace, kterou nelze předvídat

„Stěžovala si, že se necítí dobře. Pak jsem jen viděl, jak se jí zvrátily oči a dostala křeče. Všechny monitory začaly pípat a nakonec ukázaly rovné čáry,“ líčil Dough Pritchard dramatickou situaci, která se stala během porodu. Lékaři se okamžitě snažili zajistit jeho ženě Melanii životní podporu a převezli ji na operační sál, kde provedli akutní císařský řez. Melanie však umírala na plicní embolii způsobenou plodovou vodou.

Tato velmi vzácná komplikace se vyskytuje asi u 1 z 80 000 porodů. Podle odborných studií je embolie plodovou vodou (AFE) jednou z katastrofálních komplikací těhotenství, kdy plodová voda, fetální buňky, vlasy nebo jiné zbytky pronikají do mateřského plicního oběhu a způsobují kardiovaskulární kolaps. Vyskytuje se u naprosto zdravých žen a příčina této komplikace nebyla dosud zcela odhalena. Riziko úmrtí na tuto komplikaci je velmi vysoké a ani Melaniny vyhlídky nebyly dobré.

Zdánlivě obyčejný porod se zapsal do knihy rekordů. Lékaři pro to neměli vysvětlení

Lékaři nevěřili, že přežije bez transplantace

V době porodu byla Melanie klinicky mrtvá a lékaři nevěřili, že se vrátí mezi živé: „První, co mi proletělo hlavou, bylo: ‚Jsem vdovec.‘ Pak jsem si sedli a modlili jsme se,“ vzpomínal Dough na chvíle poté, co mu lékaři oznámili tu strašnou zprávu. Lékařům se Melanii nakonec podařilo resuscitovat a byla převezena na jednotku intenzivní péče. Naději jí však nedávali a řekli příbuzným, ať se přijdou rozloučit. „Živě si pamatuji, jak jsem jí zašeptal: ‚Jestli ti zbyla nějaká síla k boji, tak bojuj,‘“ řekl Dough.

A stalo se něco neuvěřitelného, 24 hodin poté, co byla prohlášena za mrtvou, nabyla Melanie vědomí. Musela však podstoupit operaci břicha a lékaři byli přesvědčeni, že bude potřebovat transplantaci srdce a plic. Rovněž jí predikovali vážné neurologické obtíže. Nemohli však být dál od pravdy. Melanie se začala zázračně uzdravovat. Rodina věří, že jí pomohly tisíce lidí, kteří se za ni modlili poté, co se její příběh roznesl po internetu.

Už den po operaci dýchala sama a po týdnu byla propuštěna do domácího ošetřování. Dnes je naprosto zdravá a z pokraje smrti si neodnesla žádný následek. Lékaři dodnes nechápou, jak je takové uzdravení možné, a Melanin případ považují za naprostý zázrak. Myslíte, že jí pomohly modlitby lidí z celého světa? Na SvětěKreativity jsme také psali o porodu, který se zapsal do knihy rekordů. Lékaři pro něj neměli vysvětlení.

Veškerý volný čas trávila s prsty na klávesnici. Psaní článků se časem stalo jejím největším koníčkem. Neustále ... [Více o autorovi]