Ve 35 letech zemřela hvězda nejoblíbenějšího seriálu tohoto století. Filmový svět schytal další tvrdou ránu

Fotografie: Florian Sabonchi / Creative Commons / Attribution-Share Alike 4.0

Sympatický herec se ve světě filmu pohyboval od svých 13 let. Zahrál si po boku hvězd, ale propadl drogové závislosti. Byl nalezen mrtvý ve svém domě. Bylo mu pouhých 35 let.

Evan Ellingson měl našlápnuto na úspěšnou kariéru. Jeho vzlet však zastavila drogová závislost a v posledních 10 letech se na obrazovkách neobjevil. Rodina je jeho smrtí šokovaná. V poslední době totiž Evan měl svou závislost pod kontrolou a zdálo se, že je na dobré cestě uspět. Příčina úmrtí zatím nebyla stanovena, ale bylo vyloučeno cizí zavinění.

Zahrál si v Kriminálce Miami

Evan Ellingson vyrůstal v La Verne v Kalifornii. Byl nejmladším ze čtyř bratrů. Všichni se pohybovali v zábavním průmyslu. V roce 2008 rodinu postihla tragédie, když jeden z jeho bratrů zemřel na předávkování drogami. Zda i Evana nakonec dohnala drogová závislost, zatím jasné není. Ovšem v posledních 10 letech se stáhl z filmového průmyslu.

I tak si stihl zahrát po boku velkých hvězd. Podle ČSFD začal svou kariéru v MAD TV a následně přešel k FOX, kde hrál v sitcomu Titus. Čeští diváci jej však znají především z oblíbeného seriálu Kriminálka Miami, kde hrál dlouho ztraceného syna policisty Horatia Caina (David Caruso). Objevil se také v jedné epizodě seriálu Sběratelé kostí.

Nedávno měl projít drogovou recidivou

V roce 2007 si zahrál v šesté sérii seriálu 24 hodin po boku Kiefera Sutherlanda. V psychologickém dramatu Je to i můj život z roku 2009 hrál pro změnu dospívajícího syna Cameron Diaz. Drogová závislost jej však nakonec postavila mimo filmový svět. I tak jeho role zanechaly trvalou stopu ve světě showbyznysu.

V poslední době měl být však na dobré cestě a zdálo se, že má svou závislost pod kontrolou. Jak podle serveru TMZ uvedl jeho otec Michael, byl to pro ně obrovský šok. „Evan byl tři roky střízlivý a často sdílel svou cestu uzdravení,“ uvedla jeho rodina v prohlášení. Také ale sdělili, že Evan měl nedávnou drogovou recidivu poté, co mu byly předepsány opioidy po zubním zákroku.

Smrt slavného herce právě zaskočila filmový svět. Oblíbená píseň z jeho seriálu má nyní smutný podtón

Byl nalezen v ložnici svého domu bez známek života. Koroner vyloučil cizí zavinění, ale příčina úmrtí zatím není známá. Evan Ellingson je tak další seriálovou hvězdou, která nás v posledních týdnech opustila. O úmrtí Matthewa Perryho z Přátel a Suzanne Somersové, maminky Carol ze seriálu Krok za Krokem, jsme na SvětěKreativity také informovali.

Veškerý volný čas trávila s prsty na klávesnici. Psaní článků se časem stalo jejím největším koníčkem. Neustále ... [Více o autorovi]