Batole se začalo plazit ke psovi. Nebezpečná situace se vyvinula směrem, který nikdo nečekal

Fotografie: Depositphotos

Některé interakce mezi živočišnými druhy jsou opravdu k nezaplacení. Mezi ty nejroztomilejší, které často pohltí internet, bezesporu patří malé děti v kombinaci s domácími mazlíčky.

Jednu takovou společnou chvilku se podařilo zachytit rodičům malého chlapečka na kameru. V rodině se nachází nejen malé batole, ale také velmi roztomilý pes plemene husky. Během svého objevování světa se dítě neubrání tomu, aby začalo prozkoumávat i svého zvířecího kamaráda. Ten samozřejmě nezůstane bez reakce, kterou pohotově na kameru zachytí jeho otec.

Interakce mezi dětmi a psy je mnohdy velmi roztomilá

Soužití dítěte a psa, i přesto že mnohdy může být náročné, nabízí i velmi roztomilé momenty. Je kouzelné sledovat, jak naši milovaní čtyřnozí miláčci reagují na ty dvounohé. Moc často se ale nepovede tyto chvíle zaznamenat na kameru. Takové štěstí ale měl tatínek od malého chlapce a majitel roztomilého huskyho.

pes pán hra

Hluchý bojový pitbul zachránil páníčkovi život ve chvíli, kdy utrpěl těžký infarkt. Je k nevíře, co v tu chvíli pes udělal

Jeho reakce na malé batole, které v rámci zkoumání svého okolí nenechá čtyřnohého kamaráda na pokoji, je opravdu roztomilá. Pejsek si nejprve odevzdaně lehne a nechá se malým chlapcem prozkoumávat. Poté neodolá a rozhodne se prozkoumat i jeho otevřenou pusu, kterou několikrát olízne.

Není dobré je nechávat o samotě

Celou situaci na kameru zachytává otec, kterému připadá velmi roztomilá a vtipná. Je dobře, že je v místnosti přítomný a vše kontroluje. I přesto, že pes je miláčkem rodiny, nikdy by neměl zůstat v místnosti s malým dítětem sám. Malé děti často neodhadnou sílu ve svých rukách a mohli by tak během chvíle svému čtyřnohému kamarádovi ublížit.

A právě to jsou chvíle, kdy často dochází k nečekaným náhodou, které ale mohou mít fatální následky. I přesto, že jsou dítě i pes hodní, nikdy by neměli v místnosti zůstávat bez dozoru dospělé osoby. Také je zapotřebí dokázat včas zakročit ve chvíli, kdy dítě začne psovi ubližovat. Pes je totiž velmi tolerantní zvíře a může si nechat líbit i opravdu nepříjemnou manipulaci.

Zdroj: PlanetaPL

František je redaktorem s bohatými zkušenostmi v oblasti psaní článků pro online magazíny. Po absolvování všeobecného ... [Více o autorovi]