Malá holčička přišla k pouliční tanečnici a zahanbila ji svými tanečními kreacemi. Z jejího talentu šli všichni do kolen

Fotografie: iStock

Zkušená tanečnice předváděla své umění stepového tance v ulicích irského města už mnohokrát. Jednoho dne však měla ona i přihlížející důvod se opravdu od srdce zasmát.

Irský stepový tanec není vůbec nic jednoduchého k naučení. Vyžaduje přesné a rázné pohyby nohou a je náročný na fyzickou kondici. Emma O’Sullivan se irskému tanci věnuje již řadu let a musela toho mnoho natrénovat, aby si mohla stoupnout před publikum irských měst. Nic z toho však neměla na paměti dvouletá Georgia, jež se bez sebemenšího ostychu k tancující ženě připojila.

Holčička bez ostychu

Malá holčička ve žlutém svetru nejdříve pouliční tanečnici bedlivě sleduje. Poté si dodá kuráže a přiblíží se k ní. Ačkoliv jsou jí teprve dva roky a ani její chůze ještě není úplně jistá, zdá se, že irský tanec má v krvi. Začne až s obdivuhodnou přesností napodobovat Emmu. Vykopává nohy před sebe a točí se kolem dokola. To vše za udivených a pobavených pohledů přihlížejících.

Georgia se ale publikem vůbec nenechává rušit ani vyvést z míry. Je plně zaujatá napodobováním svého vzoru. V jednu chvíli se dokonce zdá, že snad není možné, aby to ty dvě neměly dopředu nacvičené. Kdo se však někdy snažil naučit přesné pohyby takto malé dítě, bude určitě ohromen, jaký pohybový talent se v tomto děvčátku skrývá.

Video se stalo virálním

A bylo to překvapením i pro její rodiče. Ti vše s ohromením sledovali, protože sami nevěděli, co v jejich dítěti vězí: „Netušili jsme, že je tak nebojácná a schopná tak perfektně napodobovat pohyby někoho jiného.“ Video z akce pak zveřejnila sama tanečnice a během jediného dne ho zhlédly 4 miliony lidí, a stalo se tak virálním.

Lidé si neodpustili řadu komentářů jako například Tracey Gordon: „To je tak roztomilé, začít se učit nové věci v tak nízkém věku.“ Kate Robson poznamenala: „Když vám v krvi koluje irská krev, prostě to musíte říct svýma nohama, ať je vám, kolik chce.“ Holčička dostala pozdrav i z amerického Texasu, kde milovník irského tance vyjádřil své nadšení: „Chci, abyste věděli, že jsem nadšený. Malé dítě si užívá získávání nových zkušeností.“

To, co již na videu neuvidíme, je, že Emma O’Sullivan pak svou malou kolegyni pohostila irskými dobrotami a prohlásila, že toto jsou přesně ty momenty, kvůli kterým jí stojí za to každý den předvádět své taneční umění v ulicích irského města. Cítí, že tím předává tradici i těm úplně nejmenším – budoucím hvězdám.

Zdroj: Goodnewsnetwork

František je redaktorem s bohatými zkušenostmi v oblasti psaní článků pro online magazíny. Po absolvování všeobecného ... [Více o autorovi]

Buďte první kdo přidá komentář

Napište komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.


*