„Nikdy nebylo tak krásné slyšet dětský pláč,“ říká policejní psovodka, která se svým čtyřnohým parťákem našla pohřešovaného chlapce

Fotografie: Depositphotos

Tříletý chlapeček se vydal bez rodičů na procházku do lesa. V mrazivém počasí se všichni obávali o jeho život. Záchrana však přišla v podobě schopné policejní psí stopařky Kess.

Když se malý chlapec z obce Örkelljunga v jižním cípu Švédska vydal v nestřeženém okamžiku samostatně na vycházku a beze stopy zmizel, jeho rodiče podlehli panice. Touto dobou na území severského státu panují velké mrazy a hrozilo reálné nebezpečí, že dítě bez pomoci za nedlouho umrzne. Místní policie proto povolala na pomoc psovodku s fenkou Kess, která byla úspěšná a brzy přivedla dítě živé a zdravé. Za to ji teď oslavuje celý internet.

Nikdy dětský pláč nezněl tak nádherně

Policejní psovodka Andrea slouží se svou fenkou jménem Torneryds Kess v západním regionu Švédska. Když se ale dostali do krizové situace s pohřešovaným chlapcem, zavolali policisté z Jihu svou kolegyni na pomoc. „Nasměrovali nás do oblasti, kde jsme měly s Kess hledat. Po chvíli Kess zavětřila a vběhla do lesa. Pak začala štěkat,“ vzpomíná na rychlý a sebejistý zásah své fenky policistka Andrea.

Fotografie: Pixabay

„Běžím tam a vidím ji u chlapce, který sedí u stromu a brečí. Nikdy dřív mi nezněl dětský pláč tak nádherně. Je naživu!“ napsala psovodka do příspěvku na facebookové stránce švédské policie. Nalezené dítě zběžně prohlédla, zda není zraněné. Zjistila jen, že je velmi podchlazený, proto ho vzala do náruče a spolu se statečnou Kess jej zanesla zpátky k vystrašeným rodičům.

Je to fantastický pocit

Z bezchybného výkonu čtyřnohé policejní stopařky Kess byli nadšení všichni. Policisté, rodiče i veřejnost. Hlavně ale její panička. „Ten pocit, když pes najde pohřešovanou osobu, je vždy fantastický,“ svěřila se policistka ve svém příspěvku. „Když mohu do vysílačky nahlásit, že osoba byla nalezena a je naživu!“ dodává s tím, že když se jedná o dítě, je to ještě mnohem lepší.

Najít pohřešované dítě, které navíc není ani zraněné, je nepopsatelné! Pes odvedl svou práci, policie odvedla svou práci a všechno dobře dopadlo. Je to naprosto úžasné,“ nešetří nadšením Andrea. A čtenáři příspěvku na Facebooku s ní naprosto souhlasí.

Nádherný pes, neocenitelná práce,“ píše uživatelka Maria Jonsson ve svém komentáři doprovázeném spoustou smajlíků a srdíček, stejně jako další téměř tisícovka lidí, kteří na příspěvek reagovali. Švédská policie si může připsat jedno velké a významné plus.

Zdroj: Newsner

František je redaktorem s bohatými zkušenostmi v oblasti psaní článků pro online magazíny. Po absolvování všeobecného ... [Více o autorovi]