Dědeček se nevzdává a učí pravnučku chodit, i když už sám moc nemůže

Pradědeček s pravnučkou
Fotografie: Unsplash

To, jak jsou v životě nejrůznější věci důležité, zjistí člověk až tehdy, když o ně přijde. Muž již nemůže chodit, avšak učí to alespoň svoji vnučku.

Je až neuvěřitelné, jakého věku se může člověk dožít. Střední délka života se v různých částech světa liší, ale i tak je věk 88 let velmi úctyhodný. V tomto věku tělo již není v té nejlepší kondici. Je pro něj velmi těžké dělat mnoho věcí, včetně takové chůze. Ale stále je lepší mít zhoršený pohyb než myšlení. Jakmile se člověku zhoršuje myšlení, obvykle to nenaznačuje nic dobrého. Muž jménem Jeri se i ve svých osmaosmdesáti letech stále držel v dobré kondici. A i když již chodil s pomocí chodítka, snažil se naučit svou vlastní pravnučku chodit.

Bála se o jeho zdraví

Jeriho vnučka se celé těhotenství strachovala, že se dědeček nedožije své první pravnučky. Jeho zdravotní stav byl velmi proměnlivý, někdy bylo lépe, jindy hůře. Když začal používat chodítko, celá rodina se začala strachovat, jak dlouho mezi nimi ještě bude. Jeri začal více chodit, tudíž trávil mnohem více času venku na procházkách. Díky nim si udržoval stále jasnou mysl i koordinaci těla. Přes rok se mu nic nedělo, až to jednou přišlo. Musel do nemocnice, kde byl několik dní hospitalizován. Jeho vnučka Brianna byla ve druhém měsíci těhotenství a začala se bát.

Bála se nejen o svého dědečka, ale i o okamžik, kdy by mohl poprvé spatřit svou první pravnučku. Přála si, aby ji poznal, ale toto přání se stávalo den za dnem méně a méně pravděpodobné. Když byla v osmém měsíci, vše se změnilo. Její dědeček se zotavil natolik, že dostal chodítko a mohl opět normálně chodit. Byl propuštěn domů a žil opět život jako předtím. Dostal doporučení jíst pravidelně vitamíny, není-li schopen je přijmout ve stravě a více se hýbat. Jeri tato doporučení začal skutečně plnit a vše bylo na dobré cestě.

Jejich přítomnost ho těšila

Brianna porodila dceru Ocean. Nemohla se dočkat, až ji uvidí dědeček, se kterým měla vždy krásný a blízký vztah. Ihned, jakmile ji uviděl, se do ní zamiloval. Neměl ovšem již fyzickou sílu ji udržet v náručí, a tak na ni alespoň mluvil. Scházeli se pravidelně, jelikož Jeri miloval přítomnost obou dívek. A když měla Ocean 14 měsíců, přestala lozit po zemi a začala chodit. Při návštěvě pradědečka si stoupla za jeho chodítko, chytla se ho a začala s ním chodit po domě. Brianna si tento kouzelný moment natočila a vložila ho na sociální sítě.

@breedukz Seeing my grandparents become great grandparents is a true blessing 🥹 #SeeHerGreatness #wholesome #greatgrandpa #greatgrandparents #4thgen #greatgranddaughter #greatgrandma ♬ the winner takes it all – november ultra

Všichni z tohoto úspěchu měli radost, Jeri ale tu největší. „Sledovat, jak se z mých prarodičů stávají praprarodiče, je neskutečné požehnání,“ okomentovala situaci Brianna. „Byl to pro mě velmi intenzivní okamžik. Mé srdce přetékalo láskou.“ I lidem na sítích se toto počínání velmi líbilo. Všichni přejí Jerimu, aby se dožil co možná nejvyššího věku, aby mohl trávit čas se svou pravnučkou. Ta momentálně pro něj znamená vše a každý týden se těší a to, až ji opět uvidí. Sám doufá, že zde ještě pár let vydrží, nechtěl by přijít o dívčiny důležité životní momenty.

Zdroj: Newsitamea

František je redaktorem s bohatými zkušenostmi v oblasti psaní článků pro online magazíny. Po absolvování všeobecného ... [Více o autorovi]