Život v USA stojí za zkoušku – klidně pro celou rodinu!

Nejen životní situace v České republice, ale i celá řada dalších důvodů, mezi které se nejčastěji řadí především lepší pracovní pozice či dokonce založení vlastního podnikaní, vede stále více lidí k myšlence přestěhovat se do USA. Sbalit si svých pět švestek a ze dne na den jednoduše odletět může jen ten, kdo zde nemá žádné závazky. Ovšem rodiny s dětmi mají toto rozhodování ještě o něco složitější, neboť nepřemýšlí nejen nad svým osudem, ale i nad osudem svých dětí. Každý svědomitý rodič chce pro své děti jen to nejlepší, a možná proto právě teď i vy stojíte před složitým rozhodnutím – přestěhovat se i s rodinou do USA případně jak?

Všechno je nové a nikoho zde neznáte

Ještě než nadšeně pobalíte vše potřebné a prásknete do bot, uvědomte si, že v USA nikoho neznáte, všichni vaši přátelé i rodina zůstávají v České republice a začátky rozhodně nejsou jednoduché. Navíc máte-li rodinu, je tato situace ještě o něco těžší. Porozumět systému nové země a zkrátka přijmout nový život s tím dobrým, ale i špatný, je to, co musíte udělat.

Zajistěte si letenky včas!

Základem úspěchu je především včasná rezervace letenek. S jejich rezervací či nákupem rozhodně neotálejte, neboť letenky do USA mohou být vyprodané i na půl roku dopředu, o což rozhodně nestojíte. Jste-li plně rozhodnutí, že jste na stěhování připravení, musíte si kromě letenek zajistit i vízum do USA. Žít v Americe tzv. na černo by vás mohlo stát pořádné nepříjemnosti, nehledě na pokuty či možnost vyhoštění a následného zákazu vrátit se zpět.

Budete mít kde bydlet?

Jakožto rodiče musíte přemýšlet i nad tím, kam po příletu do USA i s dětmi složíte hlavu. Nemůžete si dovolit cestovat – jak se říká na blind – protože to je vůči vašim dětem nezodpovědné a nebezpečné. Na pár dní můžete využít nabídku cenově přijatelného hotelu, než se dostatečně zorientujete a najdete si vlastní bydlení. Máte-li v USA známé, kteří jsou ochotní poskytnout vám na pár dní nocleh, je to samozřejmě lepší a především levnější řešení, ovšem ne každý má to štěstí.

Fotografie publikována se svolením Stockimages FreeDigitalPhotos.net

Veškerý volný čas trávila s prsty na klávesnici. Psaní článků se časem stalo jejím největším koníčkem. Neustále ... [Více o autorovi]