Vnuk našel, při vyklízení domu po smrti prarodičů, unikátní poklad ukrytý v podlaze

Ztráta milovaných lidí je vždy těžká a bolestná. Stejně tak pro mladého muže z Ameriky byla chvíle, kdy zemřeli jeho prarodiče, velice náročným životním okamžikem, především pak proto, že spolu měli s babičkou a dědečkem skvělý vztah. Muž se rozhodl po dohodě s rodiči vyrazit do jejich domu, aby jej vyklidil od osobních věcí a zařídil další náležitosti. To, co v jejich domově objevil, mu ale vyrazilo dech.

Ukrytý otvor v podlaze

Když muž dorazil na místo, překvapilo ho, v jak starém domě jeho prarodiče žili. Místy i chátral a interiér byl poněkud zanedbaný. Po důkladném úklidu osobních věcí se pak zarazil nad starým a špinavým kobercem uprostřed obývacího pokoje. Vzal ho tedy do rukou a chtěl ho vyhodit, když v tom pod ním spatřil jakýsi betonový otvor. Když jej blíže prozkoumal, zjistil, že se jedná o trezor v podlaze. Snažil se ho různými způsoby odemknout, ale bohužel neúspěšně, proto se rozhodl, že zavolá zámečníkovi, který mu s tím pomůže.

Odemčený trezor

Než se zámečníkovi podařilo trezor otevřít, chvíli to trvalo. Mladý muž netušil, co by mohli jeho prarodiče v tak starém a zanedbaném domě ukrývat v trezoru. S velkým očekáváním tak postával vedle zámečníka do té doby, než se otvor podařilo odemknout. Když se zámečník dobral úspěšného otevření, spatřil muž hromadu cihel, které se jal vyskládat ven. Na dně trezoru za cihlami pak objevil časovou kapsli z roku 1930.

Historické poklady prarodičů

Když muž kapsli otevřel, byl u vytržení. Uvnitř bylo velké množství starých knih, převážně z roku 1937. Jejich obal byl značně poškozený a potřebovaný, uvnitř se ale nacházely stříbrné mince, které byly zcela zachovalé.

Když však pokračoval v prozkoumávání obsahu trezoru, narazil na další dechberoucí poklady, které sem před lety jeho babička s dědečkem ukryli. Ve skrýši byla také šperkovnice s hodnotným obsahem, nebo také dávné potřeby na šití, jako jsou nitě a jehly.

Když mladý muž nechal všechny nalezené věci ocenit, nestačil se divit. Stříbrné mince měly neskutečně vysokou sběratelskou hodnotu a šperky několik desítek let staré se nedaly pomalu ani vyčíslit.

Takový nález asi mladík nečekal. Obyčejné vyklízení domu se tak pro něj stalo neuvěřitelným průzkumem minulosti prarodičů. Otázkou ale zůstává, proč si vše schovávali do trezoru. Naskýtá se zde jedno zcela logické vysvětlení. V období druhé světové války nejspíš nechtěli přijít o své cennosti, proto je ukryli. Tento poklad si tak počkal pěknou řádku let na svého objevitele.

Fotografie: EvilEnglish

Zkušená kuchařka rozhodně ví, co na talíři nejvíc rozehraje chuťové pohárky. Nejraději má tradiční českou kuchyni,... [Více o autorovi]