Pes rodičů pokousal čtyřleté dítě jejich dcery. To jak se k tomu postavili, ji překvapilo

Fotografie: Getty Images

Pes je jedním z nejoblíbenějších domácích mazlíčků. Ale jejich povaha nás může někdy překvapit, s to ne zcela pozitivním způsobem. Své o tom ví i matka, která se svěřila s tím, že pes jejích rodičů kousl jejího čtyřletého syna do obličeje. Jenže oni se odmítli se psem rozloučit i přesto, že evidentně znamená nebezpečí pro jejich vnuka.

I přes jeho agresivitu, která by se projevila při několika příležitostech, prarodiče trvali na tom, že si psa ponechají. Matka byla jejich rozhodnutím poněkud zaskočena, a proto se obrátila na pomoc na internet a zeptala se diskutujících, co si o celé situaci myslí.

Fotografie: iStock

Psa se nevzdáme

Podle ženy, jejíž dítě bylo pokousáno do té míry, že potřebovalo stehy na dvou místech, to není poprvé, co byl pes agresivní. Podle všeho, navštěvuje své rodiče i se synem 2 – 3krát týdně. Pes obvykle nereagoval agresivně na dospělé a na lidi, co dobře zná, ale v případě syna to bylo něco jiného.

Dítě ale psa nijak neprovokovalo, a naopak se od něj snažilo držet spíše dál. Přesto k útoku došlo a rozhodně to nebyl nějaký nevinný incident. Matka nyní neví, co má dělat. Má kvůli psovi přerušit styky s vlastními rodiči? Nebo má riskovat další zranění svého dítěte?

Rady od ostatních

Přestože mají uživatelé internetu často velmi různé názory, v tomto ohledu se na řešení situace až vzácně shodli. Souhlasí s tím, že pes by se měl od dítěte držet dál. A pokud nechtějí psa rodiče držet bokem minimálně během návštěv jejich vnuka, jednoduše už by je neměl navštěvovat.

Jeden z diskutujících upozornil také na to, že dítě si takto může snadno vypěstovat trauma ze psů, které jej bude provázet po celý život a bude se jej později obtížně zbavovat.

Fotografie: iStock

Navíc není nutné hned přistupovat k tomu, aby byl pes utracen nebo dán do útulku. Je možné jej například během návštěvy zavřít do jiné místnosti nebo svěřit na hlídání známému. Diskutující se také shodli, že matka rozhodně nežádá příliš, pokud po svých rodičích chce zabezpečit vhodné prostředí pro svého syna.

Agresivita se musí řešit

I bez ohledu na malé dítě je vždy nutné agresivní chování psa řešit. Takové zvíře potřebuje přísný trénink, aby se svých špatných návyků zbavilo. Jinak je zcela nepředvídatelné a může představovat vážné nebezpečí i pro své majitele a nejbližší okolí.