Dospělý pes versus malé kotě. Z jejich setkání vzešel nečekaný vítěz

Fotografie: Depositphotos

Pes a kočka pod jednou střechou vám nemusí nutně udělat z domácnosti kůlničku na dříví. Stačí dodržovat pravidla pro jejich sblížení.

Domácí mazlíčci jsou drahými členy rodiny, bez kterých si už náš život nedokážeme představit. Alespoň tedy ti, kteří jsou od dětství zvyklí žít se zvířetem ve společné domácnosti. Ať se jedná o psa nebo kočku, milujeme je všechny stejně. Pečujeme o ně s láskou a nabízíme milující domov. Co se ale stane, kdy se pes a kočka sejdou pod jednou střechou? Předsudky o jejich nesnášenlivosti nemohou být dále od pravdy.

Pes a kočka si mohou rozumět

Nehledě na to, kdo obýval vaši domácnost dříve, je třeba dodržovat několik pravidel, aby spolu mohli vaši domácí mazlíčci žít v přátelském vztahu a neudělali vám z bytu nebo domu kůlničku na dříví. V prvé řadě jim rozhodně dopřejte dostatek času, aby si mezi sebou vybudovali důvěru. Buďte přítomní u jejich prvního setkání a hlídejte je jako děti, aby na sebe nebyli zlí. Platí žádné násilné sbližování.

Fotografie: Pixabay

Každému z nich dopřejte svůj vlastní prostor. Oba potřebují své místo, kde se budou cítit bezpečně. Aby si na sebe lépe přivykli, můžete jim do pelíšku vložit deku, která nasaje pachy, a poté je můžete přehodit od jednoho k druhému. Stejně tak by měl mít každý z nich svou vlastní misku na pití i na žrádlo.

Fotografie: Pixabay

Dospělý pes umí přijmout nové kotě za své

Přestože se tvrdí, že je jednodušší sbližování psa a kočky, kdy je právě kočka tím prvním mazlíčkem v domácnosti, často se můžete setkat s případy, kdy dospělý pes nebo fena nově příchozí malé kotě doslova přijme za své. Pečuje o něj jako o vlastního potomka a nedá na něj dopustit.

Z takových přátelství pak vznikají mnohá videa, nad kterými se samým dojetím rozplýváme. I dnes pro vás jedno takové máme. Zde se ale malé kotě postavilo o několik čísel většímu rotvajlerovi. Naprosto beze strachu.

Fotografie: Pixabay

Jak může dopadnout setkání rotvajlera s kotětem

Ne tak, jak si většina z nás myslí. Pohled na o několik čísel většího psa, jak se tyčí nad drobným koťátkem, nejdříve vzbuzuje hrůzu. Vždyť by stačilo, aby pes otevřel tlamu a po kotěti není ani památky. V tomto případě je ale vše jinak. Nebojácné kotě stojí tváří v tváří rotvajlerovi a vášnivě s ním diskutuje. Video dosáhlo od svého zveřejnění už přes 45 miliónů zhlédnutí. Otázkou zůstává, co si tihle dva chtějí sdělit. Můžete hádat s námi.

Zdroj: Djurbibeln

František je redaktorem s bohatými zkušenostmi v oblasti psaní článků pro online magazíny. Po absolvování všeobecného ... [Více o autorovi]