Spaní s domácím mazlíčkem v posteli nese svá rizika. Existují vážné důvody, proč to není zrovna ten nejlepší nápad

Fotografie: Depositphotos

Když si člověk pořídí nějakého mazlíčka, většinou s ním bude sdílet úplně všechno, dokonce i postel. Ale on to není úplně dobrý nápad.

Je pravda, že domácí mazlíčci, jako jsou například psi a kočky, zabírají velkou část života jejich majitelů. Doprovází je na každém kroku a jsou jim stále na blízku. A vy je milujete tak moc, že občas zapomínáte, že jsou to stále zvířata, a ne lidi. A tím pádem mu umožňujete sdílet s vámi například i postel. Pokud tedy každou noc spíte se svým mazlíčkem, měli byste toho ihned nechat.

Mazlíčci jsou plni parazitů

Všichni se asi shodnete na tom, že všichni mazlíčci jsou tak moc roztomilí a přítulní, že jim zkrátka nelze říct na nic ne. Jenže i tak se v nich vyvíjí různí červi a parazité. Když jsou mladí, toto přemnožení parazitů může ohrozit jejich životy. Paraziti totiž kontaminují krevní oběh a napadají životně důležité orgány, jako jsou játra, slezina, srdce atd. Přenášejí se stolicí a jejich vývoj zvýhodněn v období říje a porodů.

Fotografie: Depositphotos

Jaké jsou příznaky, že má mazlíček parazity

  • Nedostatek chuti k jídlu
  • Výrazný úbytek na váze
  • Střídá se u něj průjem a zácpa
  • Ve stolici je přítomna krev
  • Zvracení
  • Zvíře se tře zadečkem o zem, aby zmírnilo svědění

Je třeba odčervení

Odborníci varují každého člověka, protože tito parazité jsou přenosné na člověka. Když se dostanou do lidského těla, mohou způsobit více či méně benigní poruchy. Tyto poruchy se pohybují od apendicitidy až po kontaminaci svalové a mozkové tkáně. Ve druhém případě mohou dokonce způsobit i smrt. Nejdůležitější tedy je, nechat svého mazlíčka aspoň dvakrát do roka odčervit.

Fotografie: Depositphotos

Odčervení se provádí dvěma způsoby, které předepisuje veterinární lékař. Pokud máte více domácích mazlíčku, je dobré je odčervit všechny zároveň. Je důležité vědět, že tento proces zvíře oslabuje. Je proto nutné je při této léčbě ochránit před různým očkováním. Kromě toho je důležitá správná hygiena vašeho mazlíčka, abyste zabránili přemnožení parazitů.

Zdroj: CNET, VCA

František je redaktorem s bohatými zkušenostmi v oblasti psaní článků pro online magazíny. Po absolvování všeobecného ... [Více o autorovi]