Život psa visel na vlásku. Hodiny práce hasičů se vyplatily a vše nakonec dobře dopadlo

Fotografie: Lasy / Creative Commons / Attribution 2.0

Hasiči zachránili psa, který strčil hlavu do plechovky od mléka. Jeho majitel se nejprve snažil domácího mazlíčka vysvobodit sám pomocí brusky. Jeho úsilí však bylo neúspěšné.

Majitel psa přišel s příběhem o tom, jak jeho milovaný mazlíček málem přišel o život. Pravděpodobně ze zvědavosti strčil hlavu do 10litrové plechovky od mléka, která ležela v kůlně léta nepoužívaná. Muž se ho nejprve snažil vyprostit sám pomocí brusky, což mu nevyšlo a bál se, že zvířeti ublíží. Následně tedy zavolal hasiče a veterináře, kteří zvíře utlumili. Hasiči museli pracovat v časové tísni kvůli tomu, že pes měl omezený přísun vzduchu.

Hasiči pracovali pod tlakem

Podle velitele OSP bylo k řezání ocelové nádoby nutné použít specializované nástroje. Bylo to náročné kvůli nedostatku místa a času. Hasiči museli také dávat pozor, aby zvíře nezranili, a celkově byly podmínky pro tuto operaci dost nepříznivé. Jednalo se o velkého německého ovčáka. Průměr otvoru nádoby byl o málo větší než jeho hlava. Podařilo se mu sice strčit hlavu dovnitř, ale neměl šanci ji vytáhnout,“ řekl velitel hasičské jednotky TSO Jedwabno Krzysztof Nikadon.

Za poslední roky zachránili několik zvířat

Psa se nakonec podařilo vyprostit, byl dokonce úplně v pořádku kromě toho, že byl vyděšený. Vyžadovalo to velmi přesné stříhání a ohýbání plechu pomocí nůžek a hydraulického zařízení,“ uvedl velitel. Naštěstí se nejednalo o první zásah hasičů z TSO Jedwabno na pomoc zvířat. V nedávné době totiž také vyprostili jelena, který spadl do betonové studny lesního bunkru. Také zachránili sovu uvězněnou v komíně jednoho domu nebo labuť zamotanou do vlasce. Za poslední roky toho bylo ale daleko více, a tak popularita místní hasičské jednotky rapidně stoupala.

Veřejnost si opravdu cení jejich služeb

Fotografie z akce na záchranu psa byly zveřejněny na facebookovém profilu Sboru dobrovolných hasičů v Jedwabně. Příspěvek se zde stal virální a úsilí hasičů oslnilo všechny milovníky zvířat. Někdo takový totiž nesnese utrpení bezmocného zvířete, které se takovým banálním způsobem dostane do ohrožení života. Hasiči si ze záchranné akce tedy odnesli opravdu úctyhodné zásluhy.

Zdroj: Fakt

František je redaktorem s bohatými zkušenostmi v oblasti psaní článků pro online magazíny. Po absolvování všeobecného ... [Více o autorovi]