Zdravotní sestra adoptovala týranou holčičku. Nebyla ale připravena na překvapení, které ji čekalo

Fotografie: iStock

Některé děti mají tu smůlu, že se narodí tam, kde je nikdo nemiluje. Rodiče je týrají a zanedbávají. Životy některých z nich však mívají i šťastný a někdy překvapivý konec.

Zdravotní sestra Jess Hammová pracovala na dětském oddělení nemocnice v Jacksonville na Floridě. Tam také přijali malou Delilah, které bylo 14 měsíců. Bylo jasné, že se jedná o týrané a velmi zanedbané dítě. Jess velmi brzy k ubohé holčičce pocítila silné pouto a rozhodla se jí dát nový domov. To ale ještě nebylo všechno.

Adopce s překvapením

Delilah byla přijata s četnými zlomeninami, měla frakturu lebky a těžkou podvýživu. Vážila pouhých 6 kilo a byla jen kost a kůže. Nedokázala se posadit ani pít z láhve, jak byla slabá. I dnes má Jess slzy v očích, když vzpomíná, v jak zuboženém stavu tato krásná holčička byla: „Lámalo mi to srdce. Byla jako bez života, ale stále mě držela za prst. Říkala jsem si, bože, já ji musím vzít domů.”

Samotné Jess v tu dobu už bylo 30 let a rodinu si vždy velmi přála. Byla to ideální situace, jak zachránit dítě z hrozné situace a založit vytouženou rodinu. Nic jí tak nebránilo, aby se zkontaktovala s floridskými úřady a pokusila se malou Delilah adoptovat. Při podávání žádosti o adopci ji však čekalo velké překvapení. Od úředníků se dozvěděla, že Delilah má sestřičku, identické dvojče, které shodou okolností bylo také v nemocnici, kde Jess pracovala.

Zanedbanou péči jim vynahradila

Okamžitě jí bylo jasné, že sestry nemůže rozdělit, a tak zažádala o adopci i malé Caroline. Ta byla také přijata v zuboženém stavu. Nikdo netuší, čím si tato děvčátka musela v tyranské rodině projít. Usmálo se na ně ale veliké štěstí v podobě milé sestřičky Jess. Dnes je holčičkám přes dva roky a užívají si svoji novou láskyplnou rodinu.

Fotografie: Freepik

Děti nebyly zanedbané jen fyzicky, ale bylo vidět, že mají co dohánět i po jiných stránkách. Bylo zřejmé, že se jejich rozvoji nikdo nevěnoval. Zkušená zdravotní sestra okamžitě podnikla veškeré kroky, aby se holčičky plně uzdravily a dohnaly vše, co zameškaly. Dnes byste v nich nepoznali ty dva pár kilo vážící uzlíčky. Jsou to živé, rozverné a šťastné děti.

Přestože jsou dvojčata, každá má úplně jinou povahu. Caroline je velmi společenská a ráda pomáhá ostatním, Delilah zase miluje objímání a každému projevuje lásku pusinkami. Jess zakončuje své vyprávění: „Zažily toho tolik, ale dnes jsou to úplně jiné děti. Byl byste ohromeni, kdybyste je viděli v době, kdy jsem je poprvé spatřila já. Sdílím náš příběh, abych ostatní váhající inspirovala k adopci.“

Zdroj: Socialnytt

František je redaktorem s bohatými zkušenostmi v oblasti psaní článků pro online magazíny. Po absolvování všeobecného ... [Více o autorovi]