Odbornice odhalila 5 důvodů, proč je dnešní výchova dětí v krizi

Fotografie: Freepik

Chůva Emma Jenner, známá z reality show Take Home Nanny, uvádí několik příkladů, proč se domnívá, že se dnešní výchova dětí nachází v krizi.

Snažíme se pro naše děti být těmi nejlepšími rodiči, ale také jsme jen lidé, kteří občas ztratí trpělivost a na naše děti zvýšíme hlas. Přestože tento impuls pochází z momentální nálady, z afektu, většina lidí ví, že křik a tresty mohou ve skutečnosti nalomit sebevědomí dítěte a také jejich důvěru v rodiče, což povede v budoucnu k ještě horšímu chování. Chůva Emma Jenner, známá díky reality show Take Home Nanny, sdílí 5 nejdůležitějších bodů, proč se dnešní výchova dětí nachází v krizi.

Nikdo se neodváží dítě napomenout

V dnešní době je téměř nemožné, aby za nevhodné chování dítě napomenul jiný dospělý než rodič, například učitel, řidič autobusu nebo třeba soused. Pokud se tak stane, přicházejí na scénu naštvaní rodiče. Rada Emmy Jenner zní tak, aby si rodiče nejdříve vyslechli zpětnou vazbu jiného dospělého, který byl v přítomnosti jejich dítěte, například učitele, než vyrazí do útoku.

Rodiče se nechávají ovládat svými dětmi

Nechce vaše dítě k snídani čaj v červeném hrnečku, ale v modrém? Dá vám to najevo tak, že s červeným hrnečkem mrskne na zem a vy okamžitě běžíte pro modrý? Podle Emmy je toto katastrofální způsob, jak situaci zvládnout. Pamatujte, to vy máte na starosti domácnost, ne vaše dítě, jak píše server Newly. Nechte dítě trochu vyvztekat. V opačném případě se rychle naučí, že trocha otravování mu zajistí to, co zrovna chce.

Prarodiče milují svá vnoučata více než vlastní děti: Odborníci vysvětlili toto kontroverzní tvrzení

Rodiče toho od svých dětí očekávají příliš málo

Spousta rodičů vztekání svého dítěte ať už doma, nebo na veřejnosti, omluví typickými slovy: „Takové jsou děti.“ Rodiče by však měli mít od svých dětí mnohem vyšší očekávání a naučit je dělat věci správným způsobem. To znamená ukázat jim základní věci, jako jsou respekt, velkorysost a sebeovládání.

zlobivé dítě
Fotografie: Freepik

Rodiče upřednostňují potřeby dětí před svými vlastními

Je logické, že se najednou vše točí především kolem dítěte, ale Emma tvrdí, že není vůbec na škodu, když si dítě chvíli počká, než se mu splní jeho přání. Je také naprosto v pořádku, když čas od času řeknete NE nebo necháte své dítě, aby se chvíli zabavilo samo, protože máma s tátou mají zrovna jiné věci na práci, jak uvádí web TheEpochTimes.

Hledáte ve výchově dětí zkratky

To znamená, že raději využijete elektroniku, která vám usnadní rodičovství. Tablet, mobilní telefon nebo televize mohou dětem i rodičům v určitých situacích usnadnit práci, potíž je ale v tom, že dítě nenaučí být trpělivé nebo se také trochu nudit. Dítě by se totiž mělo naučit zabavit samo, musí tedy občas zažít pocit nudy. To platí pro každého, proto je lepší naučit se to jako dítě než později jako dospělý. Připomeňte si také, jaká byla výchova v minulosti a co bychom si z ní jako rodiče dnešní doby měli vzít. Psali jsme o tom již na SvětěKreativity.

Veškerý volný čas trávila s prsty na klávesnici. Psaní článků se časem stalo jejím největším koníčkem. Neustále ... [Více o autorovi]

Buďte první kdo přidá komentář

Napište komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.


*