Prarodiče milují svá vnoučata více než vlastní děti: Odborníci vysvětlili toto kontroverzní tvrzení

Fotografie: Freepik

Existuje tvrzení, že prarodiče milují svá vnoučata více než své vlastní děti. Kontroverzní teorie vyvolává pobuřující reakce, možná ale stačí se na to podívat jinak.

Často se říká, že je normální, aby prarodiče milovali svá vnoučata více než své vlastní děti. Ačkoli se to pro někoho může zdát kruté, je to ve své podstatě logické tvrzení. Spousta lidí se snaží argumentovat proti, ale naopak existuje mnoho důvodů, proč je zcela normální, aby babičky a dědečkové cítili ke svým vnoučatům větší náklonnost než ke svým dětem.

Spřízněné duše

V první řadě se jedná o spřízněnost duší mezi prarodiči a vnoučaty. Je to z toho důvodu, že postupem času, s přirozeným procesem stárnutí, se lidé čím dál tím více podobají malým dětem, především svým chováním. Nemluvíme zde o stařecké demenci, ale jde o to, že starší lidé se nestydí sestoupit na dětskou úroveň myšlení, zatímco rodiče často nechtějí poškodit svou autoritu, naopak si chtějí zachovat svou nadřazenost.

Duševní zdraví

Rodiče se nejdříve zajímají o splnění základních potřeb svého dítěte, tedy o fyzické zdraví svých potomků jako takové. Duševní komunikace v tomto případě je odsunuta až na druhou kolej, jak uvádí web Pukuotukas. Jenže u starší generace je to přesně naopak. U svých vnoučat nemusí v první řadě řešit, aby byla nakrmená, měla co na sebe, měla hotové domácí úkoly a podobně. Oni mají čas na rozvíjení duchovního světa svých vnoučat.

Prababička se poprvé setkává s novorozeným pravnukem a pláče slzami radosti

Potřebují někomu předat svou lásku

Děti už dávno vylétly z hnízda a starší lidé v sobě mají přebytek lásky, kterou potřebují někomu předat. Jejich děti už je tolik nepotřebují, ale vnoučata zcela jistě ano. Zřejmě by se však neměl používat termín, že prarodiče svá vnoučata milují více než své děti, spíše by se měl užívat pojem „jiná láska“, jak píše server HuffingtonPost.

dědeček s vnukem
Fotografie: Freepik

U vnoučat se prarodiče snaží stihnout to, co se jim nepodařilo u svých dětí. Pokud mají pocit, že nedokázali naplnit své naděje jako rodiče, snaží se to dohnat jako prarodiče. Zajímavostí také je, že podle výzkumů senioři, kteří pravidelně hlídají svá vnoučata, žijí déle, jak už jsme psali i na SvětěKreativity. Vnoučata jsou tedy takovým skutečným elixírem mládí a dlouhověkosti.

František je redaktorem s bohatými zkušenostmi v oblasti psaní článků pro online magazíny. Po absolvování všeobecného ... [Více o autorovi]

Buďte první kdo přidá komentář

Napište komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.


*